Filippo Pozzato zwycięża w Coppa Agostoni. Rebellin czwarty

Zwycięzcą włoskiego klasyka Coppa Ugo Agostoni (kat. UCI1.1), został zawodnik ekipy Lampre, Filippo Pozzato. Na czwartym miejscu finiszował Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice).

W dniu dzisiejszym (środa, 21.08.br.), we Włoszech, został rozegrany wyścig klasyczny Coppa Ugo Agostoni, pierwszy z trzech wyścigów klasycznych wchodzących w skład Tryptyku Regionu Lombardia. Była to już 67. edycja tego wyścigu, który poświęcony jest Ugo Agostoniemu, wybitnemu kolarzowi pochodzącemu z Lissone, miejscowości gdzie od lat organizowany jest wyścig.

Podczas pierwszego z klasyków, kolarze mieli do pokonania dystans 198,7 kilometrów, który prowadził po pagórkowatym terenie nieopodal Lissone z czterema dość sztywnymi podjazdami. Na ostatnich 50 kilometrach trasy kolarze musieli zmierzyć się z podjazdami pod Ello, Colle Brianza, Gagliano i Lissolo gdzie umiejscowione górskie premie. Według organizatorów Coppa Ugo Agostoni, to najtrudniejszy z trzech klasyków cyklu.

Mapka wyścigu Coppa Ugo Agostoni.

Mimo, że w trakcie trwania wyścigu dochodziło do licznych ucieczek i prób odjazdów to finisz na mecie w Lissone został rozegrany z dużego peletonu.

Najlepszym finiszem popisał się Filippo Pozzato z ekipy Lampre -Merida, który pokonał Simone Ponziego  z Astany i Marco Zamparellego z ekipy Utensilnord.

Jako czwarty, linie mety minął Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice).