Florencja: Bardzo dobry występ CCC Polsat Polkowice

Niedzielna drużynowa jazda na czas grup zawodowych podczas Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym we Florencji wypadła znakomicie i nie tylko dla ekipy CCC Polsat Polkowice, która pod wodzą dyrektora sportowego Piotra Wadeckiego zajęła 21. miejsce!

Świetną wiadomością jest także to, że wygrała ekipa Omega Pharma-Quick Step, w barwach której wystartował Polak – Michał Kwiatkowski!!! Wielkie gratulacje dla polskiego mistrza świata w drużynie.
My zajęliśmy 21. miejsce na 35 sklasyfikowanych ekip. Wystartowaliśmy w składzie: Davide Rebellin, Nikolay Mihaylov, Marek Rutkiewicz, Mateusz Taciak, Jarosław Marycz i Tomasz Kiendyś. Do zwycięzców straciliśmy 4:40, co także nie jest przecież przepaścią. Co najważniejsze przed nami uplasowały się tylko najlepsze grupy świata zrzeszone w WorldTour i dwa bardzo dobre zespoły: Adria Mobil i Rabobank Development Team.

Liczyliśmy, że uda się wskoczyć w dwudziestkę, ale cieszymy się z progresu. Do 20. miejsca zabrakło nam tylko 6 sekund! Wierzymy, że za rok będzie lepiej! – powiedzieli Marek Rutkiewicz i Mateusz Taciak. Ciekawostką jest to, że ekipa Piotra Wadeckiego za swoimi plecami zostawiła taki zespół jak AG2R oraz Etixx-Ihned (bezpośrednie zaplecze OPQS), czy MTN-Quebeka.
Wyjątkowość tego wyścigu to także historyczna chwila dla polskiego kolarstwa ze względu na ilość startujących polskich grup. Drugą polską ekipą w walce o medale była BDC MarcPol Team, która uplasowała się na 31. miejscu. 21. miejsce może nie jest szczytem marzeń naszej grupy, ale trzeba je uznać za sukces, gdyż w porównaniu do ubiegłego roku, w tej specjalności poprawiliśmy się o 5 pozycji.

To był ciężki wyścig, ale bardzo ciekawy – powiedział Nikolay Mihaylov. Praktycznie cały czas wiało w twarz, kiedy dzień wcześniej podczas oficjalnego treningu wiatr był w plecy lub go nie było. Najtrudniej zrobiło się, kiedy zostało nas czterech. Taką podjęliśmy decyzję, ponieważ końcówka po florenckiej starówce z ostrymi zakrętami nie sprzyjała jeździe sześciu, a nawet pięciu zawodników. Ja będąc czwartym w zakrętach, zawsze po wyjściu na prostą musiałem praktycznie finiszować, żeby dogonić kolegów. Było ciężko, ale możemy być z siebie zadowoleni – zakończył sympatyczny zawodnik, który, warto dodać, po roku w zespole CCC Polsat Polkowice, świetnie mówi po polsku.
W srodę, 25.09.br, Nikolay Mihaylov wystartuje w jeździe indywidualnej na czas reprezenyujac barwy swojego kraju – Bułgarii.
Kolejnym kolarzem ekipy pomarańczowych, który we Florencji broni barw narodowych jest Czech Josef Cerny, który w poniedziałkowej czasówce kolarzy U-23 był 39., a wystartuje także w wyścigu ze startu wspólnego.
Oglądaj galerię zdjęć z tego wydarzenia!