Aktualności

Franczak 17. w Driedaagse De Panne-Koksijde

Frantisek Sisr i Paweł Franczak pojechali bardzo uważnie i ambitnie w belgijskim wyścigu 1.HC, Driedaagse De Panne-Koksijde. Drugi z nich uplasował się na 17.miejscu.

Info: 21 marca, Brugge – De Panne, 202,4km

Trasa: pofałdowana, bruki, krótkie i strome wzniesienia charakterystyczne dla Belgii

„Pomarańczowi” przystąpili do belgijskiego wyścigu w zaledwie 5-osobowym zestawieniu, z uwagi na rozpoczynający się jutro wyścig Coppi e Bartali oraz trwający Le Tour de Langkawi, w którym CCC Sprandi Polkowice również startuje.

Jadąc w niepełnym składzie kolarze polkowickiego zespołu nie zdołali załapać się do ucieczki dnia, która liczyła 6 osób. Odjechała ona na ponad 7 minut, zanim peleton zabrał się do pogoni.

Na dwóch, końcowych okrążeniach liczących 25,4 kilometra, peleton, który już wtedy był nieco przerzedzony, często się dzielił na bocznym wietrze. Frantisek Sisr i Paweł Franczak, którzy reprezentowali “pomarańczowych” w głównej grupie, jechali uważnie i gdy doszło do pęknięcia w stawce, 8km przed metą, załapali się do pierwszej grupki. Niestety 4,5km przed końcem wszystko się połączyło. Również ostatni uciekinierzy zostali wtedy schwytani.

W samej końcówce Sisr próbował rozprowadzić Franczaka, ale nogi nie pozwalały już sprinterowi CCC Sprandi Polkowice na walkę o czołowe lokaty. Ostatecznie przyjechał na 17.miejscu, a po zwycięstwo sięgnął Elia Viviani (Quick Step Floors). Pascal Ackermann (Bora – hansgrohe) i Jasper Philipsen (Hagens Berman Axeon) uzupełnili podium.