Giro del Trentino, Scarponi wygrywa, Marczyński 44.

Zwycięzcą ostatniego, 4.etapu Giro del Trentino, został kolarz ekipy Astana, Roman Kreuziger. Na podjeździe w Madonna di Campiglio, pokonał towarzysza ucieczki, Emanuela Sellę (Androni Giocattoli). Trzecie miejsce zajął Jarosławowi Popowiczowi z ekipy RadioShack.

Czwarty, ostatni etap wyścigu o długości 161,5 kilometrów, prowadził z Andalo i kończył się 14-kilometrowym podjazdem w Madonna di Campiglio. Jak podczas poprzednich etapów, zaraz po starcie, z peletonu odjechała grupka pięciu kolarzy a wśród nich byli: Roman Kreuziger, Emanuele Sella, Jarosław Popowicz, Matteo Montaguti oraz Angel Vicioso. Ucieczka uzyskała sporą przewagę nad peletonem, gdyż w peletonie nie było komu gonić i była ona na rękę liderowi i jego ekipie.

Gdy kolarze zbliżali się do finałowego podjazdu w Madonna di Campiglio, w ucieczce pozostało jedynie trzech kolarzy: Kreuziger, Sella i Popowicz.Jako pierwszy, na metę wjechał Czech Kreuiziger, pokonując Włocha Emanuela Sellę. Ze stratą 8 sekund do zwycięzcy, jako trzeci, na metę przyjechał Ukrainiec Jarosław Popowicz. Grupkę pościgową, która przyjechała ze stratą 24 sekund przyprowadził Thomas Voeckler Przemysław Niemiec (Lampre-ISD) był 15, a Sylwek Szmyd 20.

O wielkim pechu może mówić Jose Mendes (CCC Polsat Polkowice), który przed startem do ostatniego etapu zajmował 13 miejsce w klasyfikacji generalnej. Portugalczyk nie ukończył dzisiejszej rywalizacji.

Najlepiej z kolarzy CCC Polsat Polkowice pojechał Marek Rutkiewicz który zajął 38 miejsce ze stratą 2 minut i 10 sekund. Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice) niestety nie utrzymał koszulki lidera klasyfikacji górskiej.

DNF. Jose Mendes

Zwycięzcą wyścigu został Michele Scarponi, który pokonał o 7 sekund Portugalczyka Machado. Trzeci był ze stratą 33 sekund, Luca Ascani (d’Angelo & Antenucci – Nippo).
Sylwester Szmyd ukończył wyścig na wysokim 11 miejscu, Przemysław Niemiec na 20, a najlepszy z kolarzy CCC Polsat Polkowice Tomasz Marczyński na 44.