Aktualności

Giro dell’Emilia dla Viscontiego

Giovanni Visconi zwyciężył na solo we włoskim wyścigu Giro dell’Emilia (1.HC).

Info: 30 września, Bologna – San Luca, 223,3km

Trasa: pagórkowata, pod koniec 4 rundy z podjazdem pod San Luca

Przebieg etapu

Giro dell’Emilia był pierwszym z dwóch finałowych włoskich klasyków w sezonie 2017 dla „pomarańczowych”. W początkowej jego fazie oderwała się siódemka:  Adrien Niyonshuti (Team Dimension Data), Davide Ballerini (Androni Sidermec), Redi Halilaj (Amore e Vita Selle SMP), Francois Bidard (Ag2r La Mondiale), Nicolas Edet (Cofidis Solutions Credits), Fabien Doubey (Wanty – Groupe Gobert), Jacopo Mosca (Wilier Triestina – Selle Italia). Później dołączyli do nich Lorenzo Rota (Bardiani – Csf) oraz Nicola Bagioli (Nippo-Vini Fantini) i prowadząca dziewiątka uzyskała ponad 7 minut przewagi.

Pierwszym z kolarzy, który odpadł od czołówki był Niyonshut, a ostatnimi dościgniętymi byli Mosca, Eded i Doubey, których minęli kontratakujący z peletonu Francesco Manuel Bongiono (Sangemini – MG.Kvis ) i Edoardo Zardini (Bardiani – CSF).

Duet ten nie utrzymał się jednak na czele zbyt długo, gdyż został wchłonięty przez przerzedzony do ok. 40 kolarzy peleton, prowadzony przez Bahrain-Merida. „Pomarańczowi” niestety nie przetrwali selekcji na ciężkim, 2-kilometrowym podjeździe, usytuowanym na rundzie, choć na pierwszym okrążeniu ataku próbował Leszek Pluciński.

Na przedostatniej, 9,5-kilometrowej pętli do przodu ruszył Giovanni Visconti (Bahrain-Merida). Włoch uzyskał 30 sekund zapasu i zdołał utrzymać prowadzenie do mety. Drugi na mecie był jego kolega z zespołu Vincenzo Nibali, a trzeci Rigoberto Uran (Cannondale-Drapac).

Jakub Kaczmarek był najlepszym z kolarzy CCC Sprandi Polkowice, zajmując 71.miejsce.

Wyniki