Aktualności

Giro di Padania: aktywna jazda Bartka Matysiaka

Vincenzo Nibali (Liquigas-Cannondale) wygrał 4. etap Giro di Padania i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej wyścigu. W ucieczce dnia aktywnie jechał Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice).

Przedostatni dzień rywalizacji w pięciodniowej imprezie to górski odcinek o długości 186,3 km, który kończył się na blisko 10 kilometrowym podjeździe pod Passo della Bocchetta.

Już na około 20 kilometrze trasy z peletonu odjechała grupka kolarzy, która przez większość etapu znajdowała się na prowadzeniu. Znajdował się w niej m.in. zawodnik ekipy CCC Polsat Polkowice – Bartłomiej Matysiak. Oprócz niego z przodu kręcili również: Lagana (Utensilnord), Busato (Team Idea), Schnaidt (Specialized), Mertens (Topsport) i Kern (Leopard Trek) .

Grupka z Polakiem w składzie miała w pewnym momencie ponad 6 minut przewagi, ale w peletonie sytuację kontrolowały najlepsze drużyny. Ich praca doprowadziła do tego, że ostatni z harcowników zostali złapani przez grupę faworytów na ostatnim podjeździe.
W ostatecznej rozgrywce, najlepszy okazał się Vincenzo Nibali. Trzeci kolarz Tour de France o 4 sekundy pokonał na mecie doświadczonego Davide Rebellina (Meridiana Kamen) oraz 25-letniego Chorwata – Kristijana Duraska (Adria Mobil).

Vincenzo Nibali (Liquigas-Cannondale) umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej wyścigu i wyprzedza Riccardo Chiariniego (Androni-Giocatolli) oraz Domenico Pozzovivo (Colnago-CSF) o 40 sekund. Marek Rutkiewicz jest najwyżej sklasyfikowanym kolarzem ekipy CCC Polsat Polkowice i zajmuje 22 miejsce ze stratą do lidera 3 min. 26 sek.

Wyniki 4. etapu:

1. Vincenzo Nibali (Liquigas-Cannondale) 4:31:39
2. Davide Rebellin (Meridiana Kamen ) 0:00:04
3. Kristijan Durasek (Adria Mobil)

24. Marek Rutkiewicz 02:25
43. Bartłomiej Matysiak 06:30
45. Nikolay Mihaylov
66. Łukasz Owsian 09:41
107. Mateusz Taciak 17:44
108. Tomasz Kiendyś
129. Grzegorz Stępniak 17:53
131. Piotr Gawroński

źródło: naszosie.pl