Giro di Romagna: 23 miejsce Jose Mendesa.

Zwycięzcą klasyku Giro di Romagna et Coppa Placci kat. 1.1, został Włoch z ekipy Farnese Vini, Oscar Gatto. Jose Mendes (CCC Polsat Polkowice), finiszował na 23. miejscu. Jacek Morajko został najlepszym „góralem” klasyku.

Podczas rywalizacji na klasyku Giro di Romagna, którego trasa prowadziła z miejscowości Imola do Lugo, kolarze mieli do pokonania drogę której długość wynosiła 200 kilometrów. Trasa klasyku bardzo mocno pofałdowana z pięcioma górskimi premiami i bardzo trudnym, prawie 10 kilometrowym podjazdem pod Monte Trebbio.

Na podjazdach usytuowanych na trasie wyścigu, w peletonie dochodziło do licznych ataków i prób odjazdów. Na około 60-tym kilometrze trasy z peletonu odjechała grupa 20 kolarzy i dość szybko uzyskiwała przewagę nad peletonem. Ponieważ do grupy uciekinierów nie zabrał się nikt z kolarzy „pomarańczowych” postanowiono zlikwidować odjazd. Na czoło peletonu wyszła cała ekipa CCC Polsat Polkowice i rozpoczęła pogoń za uciekinierami. Narzucono bardzo wysokie tempo jazdy i dość szybko ucieczka została zlikwidowana. Kiedy peleton jechał już razem próbę kontrataku zainicjował Jacek Morajko. Doskoczył do niego Ukrainiec z ekipy Caja Rural, Oleg Chuzhda i razem zaczęli odjeżdżać od grupy. Mocno zmęczony peleton nie podjął pogoni za dwójka kolarzy, którzy dość szybko uzyskiwali przewagę, która wynosiła max. około 6 minut. Pokonując kolejne kilometry trasy dwójka uciekinierów rozgrywała między sobą górskie premie. Tuż przed rozpoczęciem podjazdu na Monte Trebbio peleton bardzo mocno przyspieszył i przewaga uciekającej dwójki znacznie zmalała i było już wiadomo, że dalsza ucieczka jest już niemożliwa. Na górska premię na Monte Trebbio, Jacek Morajko wjechał na drugim miejscu i zdobył kolejne punkty co pozwoliło mu zostać zwycięzca klasyfikacji górskiej klasyku.
Na zjeździe z górskiej premii, kiedy mocno porwany peleton połączył się w dużą grupę, nastąpił kolejny atak w wyniku którego odjechała 40 osobowa grupa kolarzy. W grupie tej znalazł się m.in. zawodnik CCC Polsat Polkowice, Portugalczyk, Jose Mendes.

Na mecie w Lugo, z uciekającej 40-osobowej grupy, której udało dojechać się do mety, najlepiej finiszował Oscar Gatto. Włoch pokonał rodaków, Simone Ponziego (Liquigas-Cannondale) oraz Enrico Battaglin`ego (Colnago CSF-Inox). Jose Mendes finiszował na 23. miejscu.

Bardzo zmęczony Jacek Morajko (CCC Polsat Polkowice), który prze prawie 80 kilometrów jechał w odjeździe, przekroczył linię mety na 60 miejscu ze strata 3,5 minuty do zwycięzcy. Pozostali kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice, dość drogo zapłacili za trudy likwidowania ucieczki i nie ukończyli rywalizacji.