Giro d’Italia: 15. miejsce „Pomarańczowych” w jeździe drużynowej

Grupa CCC Sprandi Polkowice rozpoczęła udział w Giro d’Italia od 15.miejsca w jeździe drużynowej na czas. Wygrała ekipa Orica GreenEDGE.

„Pomarańczowi” stanęli na starcie włoskiego Grand Touru w składzie Maciej Paterski, Grega Bole, Sylwester Szmyd, Branislau Samoilau, Nikolay Mihaylov, Bartłomiej Matysiak, Marek Rutkiewicz, Jarosław Marycz i Łukasz Owsian. Z rampy startowej, w San Lorenzo Mare, zjechali o 16:20. Na metę, po pokonaniu 17,6-kilometra, prowadzących po ścieżce rowerowej, wjechali 20 minut i 11 sekund później. Uzyskali średnią prędkość 52,320 km/h. Gdy „pomarańczowi” przecięli linię mety, zajmowali 9.miejsce.

Bardzo dobrzy czasowcy – Jarosław Marycz i Nikolay Mihaylov nadawali bardzo mocne tempo w pierwszej połowie dystansu. Dali tam z siebie wszystko i przez to ukończyli etap z kilkunastoma sekundami straty do swoich kolegów.

Ostatecznie podopieczni Piotra Wadeckiego uplasowali się na 15.pozycji, 45 sekund za zwycięzcami z ekipy Orica GreenEDGE. Drugie i trzecie miejsce zdobyły odpowiednio ekipy, Tinkoff-Saxo i Astana.

Drugi etap Giro d’Italia prowadzi z Albenga do Genovy, liczy 177 kilometrów i główne role powinni na nim odgrywać sprinterzy.