Giro d’Italia: Bardzo solidny Mihaylov w czasówce

Nikolay Mihaylov był najszybszym kolarzem CCC Sprandi Polkowice na deszczowej jeździe indywidualnej, 14.etapie Giro d’Italia. Na bardzo długim dystansie, prawie 60 kilometrów, wykręcił on 21. czas.

Nikolay Mihaylov był pierwszym kolarzem w pomarańczowym stroju, który zjechał z rampy startowej. Bułgar pojechał bardzo dobrze, odnotowując najlepszy wynik zarówno na pierwszym punkcie pomiaru czasu, jak i na mecie. Zajmował pozycję lidera, aż został z niej strącony przez Luke’a Durbridge’a. Później przez długi czas Mihaylov utrzymywał miejsce w pierwszej dziesiątce, a gdy jazdę ukończył ostatni kolarz, lider, Fabio Aru, przy nazwisku kolarza polkowickiej ekipy pojawiło się 21. miejsce .

Pomimo niegroźnej kraksy, Marek Rutkiewicz był drugim najlepszym zawodnikiem CCC Sprandi Polkowice na tym etapie. Zajął 48. lokatę, z wynikiem gorszym od zwycięzcy o 4:09.

Alberto Contador był trzeci i odzyskał prowadzenie w klasyfikacji generalnej.