Aktualności

Giro d’Italia: Bole 15. po masowym sprincie

Grega Bole zajął 15.miejsce na 17. etapie Giro d’Italia, a Maciej Paterski był aktywny na początku zmagań. Po sprincie z dużej grupy, zwycięstwo wywalczył Sacha Modolo.

Najkrótszy etap tegorocznego Giro d’Italia, rozpoczął się od ładnej pogody i licznych ataków. Wcześnie, na 2.kilometrze wyskoczyli Iljo Keisse (Etixx-QuickStep), Giacomo Berlato (Nippo) i Marco Bandiera (Androni). Na podjeździe pod premię górską 3.kategorii, usytuowanej na 15.kilometrze trasy, także Maciej Paterski zaatakował z peletonu. Razem z Davide Villellą (Cannondale) próbowali dojść do trzyosobowej czołówki, ale nie zdołali jej doścignąć i wrócili do grupy zasadniczej.

Ucieczka wypracowała sobie przewagę na poziomie 2:30 i utrzymywała się ona przez pierwszą połowę etapu. Grupka została skasowana 27 kilometrów przed metą, przed dwoma wzniesieniami bez kategorii. Kilku kolarzy próbowało wykorzystać fakt, że końcówka prowadzi po lekko pofałdowanym terenie – Adam Hansen (Lotto-Soudal), Patrick Gretsch (AG2R La Mondiale), John Atapuma (BMC Racing), Tom Jelte Slagter (Cannondale) i Philippe Gilbert (BMC Racing). Ostatecznie wszyscy jednak wrócili do peletonu. W nim, na wysokich pozycjach jechali Marek Rutkiewicz, Maciej Paterski i Grega Bole, pilnując by Słoweniec był we właściwym miejscu podczas decydującej rozgrywki.

Ostatecznie wszyscy się zjechali i na ostatni kilometr wpadła duża grupa. Sacha Modolo (Lampre-Merida) został idealnie rozprowadzony przez swoich kolegów w drużyny i jako pierwszy przeciął linię mety. W pojedynku sprinterskim pokonał Giacomo Nizzolo (Trek) i Lukę Mezgeca (Giant-Alpecin).

Po raz ósmy w tegorocznym Giro d’Italia (wliczając jazdę drużynową), Bole zameldował się w pierwszej 20, tym razem na 15. miejscu.