Aktualności

Giro d’Italia: Paterski w ucieczce, Tratnik 14.

Maciej Paterski zaprezentował się z dobrej strony na 5.etapie Giro d’Italia, jadąc w ucieczce przez ponad 140 kilometrów. Natomiast na mecie, wśród najszybszych był Jan Tratnik.

Info: Etap 5, 10 maja, Pedara – Messina, 159km

Trasa: płaska (pofałdowany początek)

T13_Jesolo_alt

Ekipa CCC Sprandi Polkowice potwierdziła, że jest jedną z najbardziej aktywnych ekip w peletonie, wysyłając do ucieczki Macieja Paterskiego.  Zaatakował on tuż po starcie, co oznaczało, że „pomarańczowi” po raz 4 (spośród 5 etapów) w tegorocznym wyścigu, mieli swojego przedstawiciela w odjeździe.

Polak nie miał niestety szczęścia do liczebności grupki, gdyż dołączył do niego tylko jeden kolarz, Evgeny Shalunov (Gazprom-RusVelo). Duet wypracował 4-minutową przewagę, ale peleton miał wszystko pod kontrolą i systematycznie zmniejszał dystans.

Paterski wygrał premię górską 4.kategorii i dwie premie lotne zanim został doścignięty przez grupę zasadniczą 14km przed metą.

Zgodnie z oczekiwaniami o wszystkim zadecydował masowy sprint. W nim najmocniejszy był Fernando Gaviria (Quick Step Floors), pokonując Jakuba Mareczko (Wilier Triestina – Selle Italia) i Sama Bennetta (Bora-Hansgrohe).

Wśród czołowych sprinterów na „kreskę” przyjechał Jan Tratnik, który uplasował się na 14.pozycji.

Bob Jungels (Quick Step Floors) utrzymał różową koszulkę lidera.

Wyniki