Aktualności

Giro d’Italia: Polanc wygrywa na Etnie po ucieczce

Jan Polanc wygrał pierwszy górski etap 100. Giro d’Italia, spędzając większość dnia w ucieczce. Jan Hirt zameldował się na Etnie na 44.miejscu. 

Info: Etap 4, 9 maja, Cefalu – Etna, 181km

Trasa: górska – podjazd 2.kategorii pod Portella Femmina Morta – 90.km (śr. 4.5%, dł. 32.8km), meta na podjeździe pod Etnę – kat. 1 (max. 12%, śr. 6,6%, dł. 18km)

T13_Jesolo_alt

Po trzech pierwszych etapach Giro d’Italia, w których kolarze CCC Sprandi Polkowice za każdym razem jechali w ucieczce dnia, tym razem nie zdołali wysłać swojego przedstawiciela do odjazdu. Oderwali się natomiast Eugenio Alafaci (Trek – Segafredo), Pavel Brutt (Gazprom-RusVelo), Jan Polanc (UAE Team Emirates) i Jacques Janse Van Rensburg (Dimension Data). Zbudowali oni prawie 9-minutową przewagę.

Alafaci był pierwszym, który wrócił do stawki. Kolejny był Brutt, a następnie Janse Van Rensburg. Ten ostatni został doścignięty na ostatnim podjeździe, ok. 9km przed metą.

Polanc przystąpił do finałowej wspinaczki pod Etnę z przewagą 4:20 nad goniącym peletonem. Pomimo silnego przedniego wiatru i mocnej pogoni głównej grupy, Słoweniec zdołał utrzymać niewielki zapas do samego szczytu i mógł cieszyć się z wygranej.

Najwyżej sklasyfikowany kolarz CCC Sprandi Polkowice, Jan Hirt zameldował się na górze na 44. miejscu (strata 4:57). Odpadł on od grupki z faworytami 7,5km przed końcem.

Za Polancem finiszował Ilnur Zakarin (Katusha), który zaatakował pod koniec wzniesienia, a Geraint Thomas (Team Sky) wygrał sprint po 3.miejsce. Bob Jungels (Quick Step Floors) założył po etapie różową koszulkę lidera.

Wyniki