Aktualności

Górski skład pomarańczowych na MWG

Najlepsi górale CCC Sprandi Polkowice staną na starcie tegorocznego Małopolskiego Wyścigu Górskiego (8-10 czerwca, 2.2).

Tegoroczna edycja jest zdecydowanie bardziej górzysta niż poprzednie. Decydujący dla końcowych wyników będzie ostatni dzień zmagań, gdy zawodnicy wspinać się będą na metę pod Przehybę, pokonując blisko 6-kilometrowy podjazd o średnim nachyleniu sięgającym 9%. Taka stromizna i długość podjazdu sprawi, że tylko typowi górale będą się liczyć w walce o zwycięstwo.

Etap 1., z Trzebini do Alwerni, który w poprzednich latach był często tym kluczowym, tym razem będzie jedynie rozgrzewką. Świadczy to o trudnościach czekających w kolejnych dniach. Na drugim odcinku kolarze pokonają cztery, ciężkie rundy, które powinny rozerwać stawkę i wyłonić najsilniejszych przed przyjazdem do Nowego Sącza, gdzie znajdzie się meta. Ostatniego dnia zmagań w programie jest nie tylko finałowa wspinaczka, ale też niewiele łatwiejsze podjazdy pod Skrzypne, Gliczarów, Łapszankę i Przełęcz Knurowską. Wszystko to sprawi, że Małopolski Wyścig Górski 2018 będzie jednym z najcięższych w historii. Grupa CCC Sprandi Polkowice będzie jednak na to gotowa, wystawiając skład z najlepszymi góralami.

Ekipę poprowadzi Portugalczyk, Amaro Antunes, który w górach czuje się jak kozica i w takim terenie spisuje się najlepiej. Gdy droga będzie się wznosić w górę powinni mu towarzyszyć Łukasz Owsian, zwycięzca CCC Tour – Grody Piastowskie oraz Paweł Cieślik, 3.kolarz Bałtyk – Karkonosze Tour. Będą oni mogli liczyć także na pomoc Leszka Plucińskiego, a na płaskim za pilnowanie liderów odpowiadać będą Patryk Stosz i Kamil Małecki.

Małopolski Wyścig Górski rozpocznie się tradycyjnie od prologu na rynku w Krakowie, 7 czerwca, o Złoty Pierścień Krakowa. Rywalizacja będzie miała formę wyścigu eliminacyjnego, a jej wyniki nie będą zaliczane do klasyfikacji generalnej.

Małopolski Wyścig Górski:

7 czerwca – prolog, Kraków

8 czerwca – etap 1, Trzebinia – Alwerni, 133 km

9 czerwca – etap 2, Szaflary – Nowy Targ, 101 km

10 czerwca – etap 3, Chochołowskie Termy – Stary Sącz Przehyba

Skład CCC Sprandi Polkowice na Małopolski Wyścig Górski (8-10 czerwca, 2.2): Amaro Antunes, Paweł Cieślik, Łukasz Owsian, Leszek Pluciński, Patryk Stosz, Kamil Małecki