GP Bruno Beghelli: 6.miejsce Bartka Matysiaka

Leonardo Duque (Colombia) wygrał włoski klasyk, GP Bruno Beghelli. Bardzo wysokie, szóste miejsce zajął Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice).

W przeciwieństwie do wyścigu Giro Dell Emilia, który posiada prawie stuletnią tradycję, rozegrany dzisiaj (niedziela, 13.10.br.) wyścig GP Bruno Beghelli jest bardzo „młody”.

Pierwszy raz rozegrano go w 1996 r. a w tym roku odbyła się jego 18. edycja. Tradycyjnie wyścig rozgrywany jest na drogach w okolicach Bolonii i jest to wyścig kończący sezon kolarski we Włoszech. Start i meta wyścigu usytuowana była w malowniczej miejscowości Monteveglio. Trasa całkowita wyścigu wynosiła 196,3 kilometra. Pierwsze 60 kilometrów trasy prowadziło po stosunkowo płaskim terenie, natomiast w dalszej części wyścigu kolarze pokonywali 10 okrążeń wokół Monteveglio z dość krótkim ( około 2km) ale „sztywnym” (7%) podjazdem.

Od samego startu, peleton rozpoczął bardzo dynamiczną jazdę, która obfitowała w wiele akcji zaczepnych i prób odjazdów. W pierwszej ucieczce, której udało się odjechać od peletonu, jechało piętnastu kolarzy a wśród nich kolarz „pomarańczowych” Nikolay Mihaylov. Trzeba przyznać, że podczas tego wyścigu cała ekipa CCC Polsat Polkowice jechała bardzo aktywnie, angażując się prawie do każdego odjazdu.

Jedną z najważniejszych akcji wyścigu zapoczątkował Davide Rebellin. Wówczas od peletonu odjechała dość duża grupa kolarzy w której byli m.in. Domenico Pozzovivo (Ag2r-La Mondiale), Daniele Pietropolli i Kristijan Durasek z ekipy Lampre-Merida, Niki Sorensen (Saxo-Tinkoff), Patrick Sinkiewitz (Meridiana).

Na metę wyścigu dojechała 41. osobowa grupa kolarzy z której najszybciej finiszował Leonardo Duque (Colombia). Drugie miejsce zajął Manuele Moro (Lampre Merida), który wyprzedził swojego drużynowego kolegę Elię Favilliego.

Bardzo dobrze zafiniszował Barek Matysiak, który zajął wysokie 6. miejsce. Na 17. miejscu linię mety przejechał Davide Rebellin.