Aktualności

GP Industria & Artigianato: Mocna jazda Owsiana

Łukasz Owsian zameldował się w czołowej “20” we włoskim wyścigu jednodniowym o kategorii HC,  GP Industria & Artigianato.

Info: 4 marca, Larciano – Larciano, 199,2km

Trasa: płaska pierwsza połówka i pagórkowate, 27-okrążenie pokonywane 4 razy w drugiej części

Wyścig rozpoczął się od mocnego tempa, ale po kilku atakach sytuacja się uspokoiła za sprawą 7-osobowej ucieczki, bez udziału „pomarańczowych” (wystartowali oni w szóstkę, gdyż przed wyścigiem rozchorował się Paweł Franczak). Prowadzący wypracowali przewagę na poziomie ok. 4 minut.

Peloton nic sobie jednak z tej akcji nie zrobił i skasował grupkę ok. 40 kilometrów przed metą. Chwilę później na solowe przyspieszenie zdecydował się Cesare Benedetti (Bora – Hansgrohe), a później dołączyli do niego też Giovanni Visconti (Bahrain-Merida) i Davide Ballerini (Androni – Sidermec – Bottecchia).

Przy wjeździe na ostatnie, 27-kilometrowe okrążenie mieli oni ok. 30 sekund zapasu nad zredukowaną grupą zasadniczą, w której było dwóch zawodników CCC Sprandi Polkowice – Michal Schlegel i Łukasz Owsian.

Na ostatnim podjeździe dnia, 13km przed końcem, czołowe trio zostało skasowane i od tego momentu zaczęły się liczne ataki. Żadna z tych prób nie okazała się skuteczna, choć tempo przerzedziło stawkę do ok. 20 najsilniejszych kolarzy. Wśród nich był wciąż Owsian.

Decydująca akcja miała miejsce na zjeździe, gdy oderwał się Matej Mohoric (Bahrain-Merida). Utrzymał on prowadzenie do mety i zapewnił sobie triumf w GP Industria & Artigianato. Drugi był Marco Canola (Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini), który też świetnie zjeżdżał, a trzecie miejsce po sprincie z głównej grupy goniącej zajął Ballerini. Owsian zameldował się na mecie na 16. miejscu.

Wyniki