GP Nobili Rubinetterie: dobra jazda Davide Rebellina

Po udanej ucieczce, zwycięzcą 16-tego wyścigu klasycznego o Grand Prix Nobili Rubinetterie, został kolarz ekipy RadioShack-Leopard-Trek, Bob Jungels.

Punktualnie o godz. 11.00, z miejscowości Suno, na 187,5 kilometrową trasę wyścigu, wystartował 152 osobowy peleton kolarski by walczyć o główną nagrodę Grand Prix Nobili Rubinetterie.

Trasa tegorocznego klasyku nie należała do najtrudniejszych a mimo to prawie 50 kolarzy nie ukończyło rywalizacji. Od samego startu, kolarze narzucili bardzo wysokie tempo jazdy i ciągle dochodziło do rozlicznych ataków i prób odjazdów. W końcu z peletonu udało się odjechać czwórce kolarzy. Byli to Bob Jungels (RadioShack), Eloy Teruel Rovira (Movistar Team), Marco Haller (Katiusza) i Edwin Avila Vanegas (Colombia). Przewaga uciekinierów nad peletonem powiększała się z minuty na minutę. Kiedy kolarze minęli połowę dystansu, przewaga uciekającej czwórki wynosiła prawie 9 minut.

W końcowej fazie wyścigu, którego trasa w większości przebiegała po płaskim, kolarze mieli do pokonania niewielki podjazd. Pokonywali go dwukrotnie i właśnie na tych podjazdach z uciekającej czwórki pojedynczo zaczęli wykruszać się poszczególni kolarze. Na czele pozostał samotnie Bob Jungels. Peleton „podkręcił” dość mocno tempo a pomogła w tym ekipa CCC Polsat Polkowice z Davide Rebellinem na czele. Powstała grupa kontratakująca w której m.in. jechał Davide Rebellin.

Na 15 kilometrów do mety peleton dość skutecznie polikwidował wszystkie akcje nie dając jedynie rady zlikwidować odjazdu samotnego kolarza, Boba Jungelsa, który minął linię mety z 53 sekundową przewagą na finiszującym peletonem.Peleton przyprowadził Daniele Bennati (Saxo-Tinkoff) a tuż za nim finiszował Simone Ponzi (Astana). Davide Rebellin zajął 32. miejsce.