Aktualności

GP Nobili Rubinetterie: zwycięstwo Simone Ponzi, 22 miejsce Paterskiego

Zwycięzcą włoskiej jednodniówki GP Nobili Rubinetterie, został Simone Ponzi (Neri Sottoli). Maciej Paterski finiszował na 22.miejscu.

W dniu dzisiejszym ekipa CCC Polsat Polkowice wystartowała w 17. edycji włoskiego wyścigu klasycznego, GP Nobili Rubinetterie-Coppa Papa Carlo Citta di Stresa. Długość trasy wyścigu wynosiła 187 kilometrów i prowadziła po stosunkowo płaskim terenie na którym, w końcowej części trasy znajdował się jedyny większy podjazd, Massino Visconti, który kolarzy pokonywali dwukrotnie.

W wyścigu ekipa CCC Polsat Polkowice wystąpiła w składzie: Davide Rebellin, Adrian Honkisz, Maciej Paterski, Tomasz Marczyński, Łukasz Owsian, Mateusz Taciak, Marek Rutkiewicz i Branislau Samiolau.

Od samego startu peleton narzucił bardzo wysokie tempo jazdy. Przeciętna prędkość była bliska 50 km/h, a mimo to w peletonie ciągle dochodziło do ataków i prób odjazdu. Pierwszy udany „odjazd” zawiązał się dopiero po przejechaniu połowy dystansu wyścigu. Wówczas z peletonu odjechała piątka kolarzy: Antonio Parrinello (Androni Giocattoli), Miguel Rubiano, Juan Valencia Gonzalez (obaj Columbia), Pavel Brutt (Katusha) oraz David Boucher (FDJ.r). Uciekinierzy wypracowali przewagę nad peletonem która oscylowała w granicach 3 minut.

Kiedy peleton zbliżał się po raz pierwszy do podjazdu Massino Visconti, przewaga ucieczki uległa nieco zmniejszeniu. Wówczas z peletonu zaatakował Alejandro Valverde (Movistar), a za nim podążyli Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice) i Franco Pelizotti (Androni Giocattoli). Wysokie tempo jakie narzucił Valverde, pozwoliło mu przeskoczyć do uciekającej grupy. Na drugim podjeździe, różnica pomiędzy porozrywanym peletonem a ucieczką znacznie się zmniejszyła co wskazywało, że do mety może dojechać większa grupa kolarzy.

Na ostatnich kilometrach doszło do połączeniu peletonu z grupą uciekinierów i do mety podążała grupa około 70 kolarzy z której rozegrano sprinterski finisz. Najszybszym na mecie w Stresa okazał się Simone Ponzi (Neri Sottoli), który pokonał Christiana delle Stellego (Team Idea) i Francisco Ventoso (Movistar).

Maciej Paterski został najwyżej sklasyfikowanym kolarzem ekipy CCC Polsat Polkowice, zajmując 22.miejsce.

 

Wyniki GP Nobili Rubinetterie (1.1), Suno – Stresa (187,5 km):

1. Simone Ponzi (Neri Sottoli) 3:59:15

2. Cristian Delle Stelle (Team Idea)

3. Francisco Ventoso (Movistar Team)

22. Maciej Paterski

37. Davide Rebellin

43. Łukasz Owsian

56. Tomasz Marczyński

61. Branislau Samoilau

64. Adrian Honkisz

75. Mateusz Taciak

DNF Marek Rutkiewicz

 

info: A.Dyszyński