Aktualności

Gradek 10. w Danilith Nokere Koerse

Kamil Gradek wjechał do najlepszej “10” w ciężkim belgijskim wyścigu o kategorii 1.HC,  Danilith Nokere Koerse. Był to kolejny udany występ „pomarańczowych” w jednodniowej imprezie, po zwycięstwie Frantiska Sisra w niedzielnym Ronde van Drenthe.

Info: 14 marca, Emmen – Hoogeveen, 192km

Trasa: pofałdowana, odcinki brukowe, liczne wzniesienia, meta na brukowanym, krótkim podjeździe

8-osobowa ucieczka oderwała się tuż po starcie i wypracowała solidną przewagę, na poziomie 10 minut. Zawodnicy CCC Sprandi Polkowice nie znaleźli się w tym odjeździe, ale później jechali aktywnie na czele peletonu, nadając mocne tempo i zmniejszając straty do liderów. Kamil Małecki i Patryk Stosz zostawili sporo sił z przodu grupy i dzięki ich pracy różnica stopniała do 3 minut, 50km przed metą.

Gdy do końca było 35km, na odcinku brukowym, przy bocznym wietrze, zaczęły się pierwsze ataki z grupy zasadniczej. Mocno się ona porwała, a najbardziej aktywni zdołali dołączyć do pierwotnej ucieczki, z której chwilę wcześniej zaatakował Connor Dunne (Aqua Blue Sport).

Wszystkie te akcje spaliły jednak na panewce i 9km przed metą peleton znów jechał razem, choć był już mocno przerzedzony. W tym momencie byli w nim dwaj przedstawiciele polkowickiego zespołu, Kamil Gradek i Paweł Bernas. Pierwszy z nich był szczególnie aktywny w końcówce. Pilnował pozycji z przodu, by nie stracić kontaktu z czołówkę na wietrze, czy po pechowym pęknięciu w stawce.

Gradek wjechał na metę, usytuowaną na brukowanym wzniesieniu Nokereberg, z najlepszymi, finiszując wysoko na 10.miejscu. Potwierdził tym samym dobrą dyspozycję na początku sezonu, gdyż kilka dni wcześniej był 14. w innej belgijskiej jednodniówce, Dwars door West-Vlaanderen.

Wygrał Fabio Jakobsen (Quick Step Floors), przed Amaury Capiot (Sport Vlaanderen – Baloise) i Hugo Hofstetterem (Cofidis).

Wyniki