Aktualności

Grand Prix Jasnej Góry dla Mateusza Komara

Mateusz Komar (BDC MarcPol) wygrał tegoroczną edycję kryterium Grand Prix Częstochowy. Maciek Paterski (CCC Polsat Polkowice) na szóstym miejscu.

Podczas kolejnej edycji kolarskiego kryterium o Grand Prix Częstochowy kolarze rywalizowali jak w latach ubiegłych u stóp klasztoru na Jasnej Górze. Mieli do pokonania dystans długości 74 kilometrów podzielony na 40 rund. Peleton wystartował z Alei Najświętszej Marii Panny gdzie była usytuowana również meta. Ponieważ wyścig rozgrywany był w formule kryterium, punktowane były miejsca na każdej rundzie a co piąte okrążenie tzw. „tłuste” dawało możliwość zdobycia większej ilości punktów.

Od samego startu peleton narzucił bardzo wysokie tempo jazdy, mimo to dochodziło do licznych ataków i prób odjazdów. Na jednym z pierwszych okrążeń odjechała trójka kolarzy. Na przedzie z niewielką przewagą jechali: Kamil Zieliński (Mexller), Robert Radosz (BDC MarcPol) i ubiegłoroczny zwycięzca, Josef Cerny (CCC Polsat Polkowice). Kolejne rundy przynosiły bardzo dynamicznie zmiany na prowadzeniu. Bardzo aktywnie jechali kolarze BDC MarcPol zdobywając punkty na „tłustych” okrążeniach. Ostatecznie największą ilość punktów zebrał Mateusz Komar (BDC MarcPol) i to on został zwycięzcą GP Częstochowy.

 

Wyniki GP Częstochowy, 18.05.2014

1. Mateusz Komar (BDC MarcPol)

2. Robert Radosz (BDC MarcPol)

3. Paweł Bernas (BDC MarcPol)

6. Maciej Paterski

8. Tomasz Marczyński

10. Adrian Honkisz

13. Łukasz Owsian

14. Adrian Kurek

16. Tomasz Kiendyś

18. Jacek Morajko

21. Bartłomiej

. Mateusz Taciak

DNF Josef Cerny

DNF Mateusz Nowak

 

info: A.Dyszyński