Grand Prix Prato: kolejny dobry występ Maćka Paterskiego

Włoski sprinter Sonny Colbrelli (Bardiani-CSF) został zwycięzcą wyścigu GP Industria & Commercio di Prato 2014. Maciej Paterski (CCC Polsat Polkowice) finiszował na 10.miejscu.

186 kilometrów mieli do pokonania kolarze startujący w 69. edycji włoskiej jednodniówki Grand Prix Industria & Commercio di Prato (kat.UCI 1.1). Wyścig prowadził pagórkowatymi drogami wokół Prato i był rozgrywany na rundach, których w sumie do pokonania było aż dwanaście. GP Prato to już czwarty z włoskich klasyków w którym wystąpiła ekipa CCC Polsat Polkowice.

Dzisiejszy wyścig „pomarańczowych” można również zaliczyć do udanych. W 11-osobowej ucieczce dnia nie zabrakło również kolarza ekipy CCC. Tym razem bardzo aktywnie jechał Łukasz Owsian, lecz ucieczka w której jechał została zlikwidowana przez peleton. W finałowym sprinterskim pojedynku najlepszy okazał się Sonny Colbrelli (Bardiani-CSF), który pokonał kolarza ekipy MTN – Qhubeka – Kristiana Sbaragliego i Danilo Napolitano (Wanty-Groupe Gobert).

Na 10. miejscu rywalizację ukończył Maciej Paterski (CCC Polsat Polkowice).