Aktualności

Grody: 3 etap dla Thomela, Rutkiewicz nadal liderem

Zwycięzcą 3. etapu wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich został kolarz ekipy NSP-Ghost Team, Timo Thomel. W sprinterskim pojedynku pokonał Adama Wadeckiego (BDC MarcPol) oraz Andrea Palini (Team Idea). Liderem wyścigu nadal pozostaje Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice).

Podczas popołudniowego etapu, kolarze mieli do pokonania lekko pagórkowatą trasę o łącznej długości około 80 kilometrów, która prowadziła drogami wokół PolkowicKolarze trzykrotnie pokonywali rundę wokół miasta walcząc o punkty do klasyfikacji górskiej na górskiej premii 2 kategorii w Gradowcu. Walczono również o sekundy bonifikat na jedynym lotnym finiszu umiejscowionym na polkowickim rynku. Trzeci etap wyścigu to jedyny etap gdzie swojego szczęścia mogli spróbować sprinterzy.

Po porannej czasówce przeprowadzonej przy pięknej słonecznej pogodzie, popołudniowy etap rozegrano w bardzo niekorzystnych warunkach pogodowych. Tuż po starcie peletonu nad Polkowicami zebrały się burzowe chmury, rozpętała się straszna ulewa której towarzyszyły opady gradu. Zrobiło się bardzo zimno, temperatura gwałtownie obniżyła się do 15 stopni Celsjusza.

Jedną z pierwszych akcji w peletonie był odjazd Vojtecha Haceckego, zawodnika ekipy Dukla Praga. W strugach deszczu, samotnie atakujący kolarz zdołał uzyskać kilkunastosekundową przewagę nad peletonem, w którym kontrolę nieprzerwanie prowadziła ekipa CCC Polsat Polkowice. Odjazd Czecha nie zagrażał pozycji lidera, nikt więc nie próbował likwidować ucieczki. Uciekający Hacecky ciągle powiększał przewagę po drodze zdobywając punkty na górskiej premii. Wygrał również jedyną lotną premię w Polkowicach, na której drugi był Dariusz Rudnicki (BDC MarcPol), a trzeci Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice).

Gdy do mety etapu pozostawało niewiele kilometrów, peleton narzucił bardzo mocne tempo i wiadomo już było, że na metę w Polkowicach wiedzie cały peleton a o zwycięstwo walkę stoczą sprinterzy. Na 4 kilometry przed meta peleton jechał już razem a sprinterzy ustawiali się do walki o zwycięstwo.

Na mecie polkowickiego rynku, w sprinterskim pojedynku najlepszym okazał się Timo Thomel, który pokonał Adama Wadeckiego i Andrea Paliniego.

Wyniki 3. etapu nie dokonały żadnych zmian w klasyfikacji generalnej wyścigu. Liderem nadal pozostaje Marek Rutkiewicz.

Jutro kolarze zmierzą się z ostatnim, czwartym etapem wyścigu, który prowadzi z Dzierżoniowa do Świdnicy.