Grody: Marek Rutkiewicz wygrywa czasówkę i zostaje liderem wyscigu

Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) potwierdził wysoką formę wygrywając w sobotę w południe drugi etap wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich – jazdę indywidualną na czas i został nowym liderem wyścigu.

Jazdę indywidualną na czas przeprowadzono na stosunkowo płaskiej trasie o długości 32 km która prowadziła z Polkowic do Polkowic z nawrotem w Tarnówku.

Marek Rutkiewicz który na trasę czasówki wystartował jako przedostatni, uzyskał doskonały rezultat, pokonując dystans w czasie 37 min 55 sek. Trasę pokonał z przeciętna szybkością 48 km/godz. Jego najgroźniejszy rywal w klasyfikacji – zwycięzca pierwszego etapu Marko Krump ze Słowenii, startujący jako ostatni w stawce, pojechał bardzo słabo, notując dwuminutową stratę do najlepszych.

Przedpołudniowa czasówka była popisem kolarzy CCC Polkowice. Drugie miejsca na etapie zajął bowiem Tomasz Kiendyś, tracąc do Rutkiewicza zaledwie cztery sekundy, czwarty był Mateusz Taciak, szósty Bułgar Nikolay Michaylov, mistrz swego kraju w jeździe na czas, a siódmy Piotr Gawroński. Zawodników z pomarańczowych trykotach rozdzielili tylko Niemcy – Stefan Schumacher (Christina Watches) zajął trzecie miejsce, a Niklas Arndt (Team LKT) był piąty.

Klasyfikacja generalna po 2. etapie

1. Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice)
2. Stefan Schumacher (Christina Watches)     0:38
3. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice)     0:59

5. Tomasz Kiendyś                     1:29
6. Nikolay Michaylov                  1:33
7. Piotr Gawroński                       1:38

Marek Rutkiewicz jest posiadaczem koszulki lidera klasyfikacji punktowej a ekipa CCC Polsat Polkowice przewodzi w klasyfikacji drużynowej wyścigu.

Punkty za etapowe zwycięstwo w dzisiejszej czasówce i punkty za drugie miejsce podczas 1. etapu wyścigu, pozwoliły Markowi Rutkiewiczowi umocnić się na pozycji ( póki co wirtualnego) lidera BGŻ ProLigi.

Popołudniowy – trzeci etap ze startem i metą w Polkowicach ma niespełna 80 kilometrów i jest stosunkowo płaski. Po męczącej czasówce o etapowe zwycięstwo walczyć będą zapewne sprinterzy, a faworyci klasyfikacji będą jechać uważnie, starając się nie dopuścić do groźnej ucieczki.

źródło: bgzproliga.pl