Aktualności

Grody Piastowskie: Andersen Kragh wygrywa w Polkowicach, Matysiak czwarty

Andersen Kragh (Christina Watches – Kuma) został zwycięzcą 2.etapu wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich z metą w Polkowicach. Bartek Matysiak (CCC Polsat Polkowice) finiszował na 4.miejscu.

Drugi etap wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich prowadził ze Złotoryi do Polkowic. Kolarze mieli do pokonania 161 kilometrów stosunkowo płaskiej trasy z premią górską na niewielkim podjeździe w Grodowcu, którą pokonywali trzykrotnie. Druga część trasy prowadziła drogami wokół Polkowic gdzie kolarze pokonywali trzy duże i trzy małe rundy przejeżdżając każdorazowo przez linię mety usytuowaną na polkowickim rynku.


W Złotoryi przed startem 2.etapu wyscigu. Lider wyścigu Grega Bole wraz z Markiem Rutkiewiczem i Davide Rebellinem.

Przez pierwsza część trasy peleton jechał dość spokojnie i reagował na każdą próbę ataku nie dopuszczając do jakiejkolwiek ucieczki. Sytuacja zmieniła się dopiero na rundach wokół Polkowic. Zaczęły się ataki z których tworzyły się ucieczki, lecz żadna z nich nie uzyskała znaczącej przewagi. Dopiero atak w wykonaniu piątki kolarzy w składzie: Tim Gebauer (Team Stölting) , Dariusz Batek (Reprezentacja Polski), Jimmi Sorensen (Christina Watches – Kuma), Alvaro Cuadros (Etixx) i Matej Jurco (Dukla Trencin) zapoczątkował ucieczkę która zyskała niewielką przewagę nad peletonem.


Peleton kolarski na trasie 2.etapu.

 

Na ostatnich małych rundach do pracy przystąpiła ekipa CCC Polsat Polkowice i półtoraminutowa przewaga ucieczki zaczęła gwałtownie się zmniejszać. Już wtedy wiadomym było, że walka o etapowe zwycięstwo rozegra się z peletonu.

Na polkowickim rynku najszybszym okazał się zawodnik ekipy Christina Watches – Kuma, Andersen Kragh i to on został zwycięzcą 2.etapu wyścigu. Pokonał Eryka Latonia (BDC – MarcPol) i Phila Bauhausa (Team Stölting).

Najlepszym z zawodników CCC Polsat Polkowice został Bartek Matysiak, który finiszował na 4.miejscu.

Oszczędzałem się dzisiaj, bo bardzo chciałem tutaj w Polkowicach powalczyć. W końcu jesteśmy na swoim terenie – powiedział po finiszu Bartek Matysiak. Liczyłem że będzie tu udany finisz. Po skasowaniu odjazdu było bardzo wysokie tempo jazdy i sporo przepychanek, tak jak przed każdym z finiszów. Do ostatnich 200 metrów przed finiszem musiałem toczyć walkę o jak najlepszą pozycję. Na finiszu tu w Polkowicach trzeba na ostatnią prostą wjechać najdalej na 3 pozycji, bo inaczej można zapomnieć o dobrym miejscu. Niestety, lepiej dzisiaj nie byłem w stanie zafiniszować. Nogi po wczorajszym, ciężkim etapie były zmęczone i na tyle było mnie stać. Jutro trzymam kciuki za kolegów czasowców – powinno być dobrze – zakończył Bartek Matysiak.

 

Wyniki 2. etapu, Złotoryja – Polkowice (161,7 km):

1. Andersen Kragh (Christina Watches – Kuma) 3:46:32

2. Eryk Latoń (BDC MarcPol)

3. Phil Bauhaus (Team Stölting)

4. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice)

8. Marek Rutkiewicz

10. Jarosław Marycz

26. Davide Rebellin

28. Mateusz Taciak

45. Tomasz Marczyński

51. Łukasz Owsian

81. Maciej Paterski

 

Po dwóch etapach liderem wyścigu pozostał Słoweniec Grega Bole (Vivni Fantini – Nippo), który o 4 sekundy wyprzedza Davide Rebellina (CCC Polsat Polkowice).

Marek Rutkiewicz prowadzi w klasyfikacji punktowej a Łukasz Owsian wywalczył koszulkę najlepszego górala wyścigu.

Ekipa CCC Polsat Polkowice przewodzi klasyfikacji drużynowej wyścigu.

 

info+foto: A.Dyszyński

 

Oglądaj galerię zdjęć z tego wydarzenia!