Aktualności

Grody Piastowskie: Jan Barta wygrywa czasówkę. Kurek czwarty

Jan Barta (NetApp Endura) wygrał 2. etap wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich, którym była jazda indywidualna na czas i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

W drugim dniu wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich kolarze rywalizowali na 30 kilometrowej trasie czasówki ze startem i metą w Polkowicach. Po wczorajszym, bardzo zimnym i deszczowym dniu, w Polkowicach kolarzy przywitało słońce i do zakończenia całej rywalizacji warunki były doskonałe. Powiewał nieco boczny wiatr, który przez pierwszą część trasy przeszkadzał kolarzom, by następnie, po nawrocie być trochę pomocnym.

Trasa czasówki przebiegała po stosunkowo płaskiej trasie, przy czym droga powrotna na metę w Polkowicach lekko się wznosiła. Kolarze pokonywali trasę z dość dużą prędkością. Średnia prędkość przejazdu zwycięzcy czasówki wyniosła 44,3 km/h.

Kiedy wystartował pierwsza trzydziestka kolarzy, na czele, z najlepszym czasem przejazdu utrzymywał się Svern Forberger. Uzyskał on rezultat 38:34. Bardzo bliski pokonania Forbergera był Adrian Kurek (CCC Polsat Polkowice), który uzyskał czas gorszy o 5 sekund.

Bardzo dynamicznie cza sówkę pojechał Stefan Schumacher, który minął linie mety z czasem lepszym od dotychczasowego lidera o 3 sekundy. Najlepszy czas przejazdu uzyskał mistrz Czech w jeździe indywidualnej na czas, zawodnik ekipy NetApp, Jan Barta. Przejechał on trasę czasówki w 38 min. 25 sek. Pokonał Stefana Schumachera (Christina Watches – Onfone) oraz Svena Forbergera (Team NSP Ghost).

Adrian Kurek zajął czwarte miejsce a dotychczasowy lider – Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice) uzyskał siódmy czas przejazdu.

Jan Barta objął także prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Adrian Kurek na trasie czasówki Polkowice – Polkowice.

Davide Rebellin na trasie czasówki.

 

Wyniki jazdy indywidualnej na czas, Polkowice-Polkowice, 30,2 km,

1. Jan Barta (NetApp-Endura) 38:25

2. Stefan Schumacher (Christina Watches- Onefone)  0:06

3. Svern Forberger (Team NSP Ghost) 0:09

4. Adrian Kurek (CCC Polsat Polkowice) 0:14

5. Mateusz Taciak 0:18

7. Davide Rebellin 0:19

8. Marek Rutkiewicz 0:39

9. Jarosław Marycz 0:51

14. Jacek Morajko 1:35

16. Tomasz Kiendyś 1:37

37. Bartłomiej Matysiak 2:50