Aktualności

Grody Piastowskie: Tino Thomel wygrywa w Polkowicach, Matysiak ósmy

Tino Thomel z ekipy NSP Ghost został zwycięzcą popołudniowego, 3.etapu wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) finiszował na ósmym miejscu.

Po porannej jeździe indywidualnej na czas, w godzinach popołudniowych kolarze rozegrali kolejny, trzeci etap wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich. Trasa wyścigu przebiegała drogami wokół Polkowic gdzie umiejscowiono zarówno start jak i metę etapu. Nie był to długi etap, bowiem kolarze mieli do pokonania trasę długości 95 kilometrów, podzielona na trzy duże rundy długości 26 kilometrów każda i trzy krótkie, 6 kilometrowe rundy w samych Polkowicach. Etap płaski, z jednym niewielkim wzniesieniem w Gradowcu gdzie umiejscowiono premię górska kat.2 , preferował wyraźnie kolarzy specjalizujących się w sprintach.

Od samego startu, kolarze narzucili bardzo wysokie tempo jazdy, mimo tego z peletonu ciągle próbował ktoś odjechać. Jednym z atakujących na pierwszej rundzie był Bartek Matysiak, lider klasyfikacji górskiej, któremu udało się odskoczyć od peletonu i wygrać pierwszą górską premię. Następnie zaatakował, Adrian Kurek a później Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) do którego doskoczył Łukasz Wiśniowski z ekipy Etixx-Ihned i wspólnie rozpoczęli ucieczkę. Razem jechali tylko przez część drugiej rundy, gdyż z peletonu doskoczyła do nich grupka w składzie: Marcin Sapa (BDC MarcPol), Marcin Wolski (Wibatech), Wojciech Skarżyński (Las Vegas Power Energy), Mariusz Witecki (Team BGŻ) i Jure Bitenc (Sava).

Ucieczka Tomasza Kiendysia i Łukasza Wiśniowskiego.

Peleton na trasie 3.etapu

 

Połączone grupy wypracowały przewagę sięgającą około 1 minuty i na tyle jedynie pozwalał peleton.  Kontrole nad przebiegiem ucieczki sprawowała ekipa lidera, NetApp  Endura.

Gdy peleton kończył trzecie duże okrążenie, ucieczka została zlikwidowana i wiadomym już było, że na metę dojedzie cały peleton. W masowym sprincie na mecie w Polkowicach, najlepszym okazał się Tino Thomel, który pokonał Daniela Hoelgaarda i Ralfa Matzkę.

Najwyżej sklasyfikowanym kolarzem CCC Polsat Polkowice okazał się Bartek Matysiak, który finiszował na 8. miejscu.

W klasyfikacji generalnej nie zaszły żadne zmiany – nadal złota koszulka lidera wyścigu należy do Jana Barta (NetApp-Endura). Drugim w klasyfikacji generalnej jest Mateusz Taciak a trzecim Davide Rebellin.

 

Wyniki 3.etapu, Polkowice – Polkowice, 95 km,

1. Tino Thomel (Team NSP Ghost)

2. Daniel Hoelgaard (Etixx Ihneld)

3. Ralf Matzka (NetApp – Endura)

8. Bartłomiej Matysiak

10. Marek Rutkiewicz

 

Klasyfikacja generalna po 3.etapie

1. Jan Barta (NetApp – Endura) 7:51:02

2. Mateusz Taciak 0:18

3. Dawide Rebellin 0:22

4. Marek Rutkiewicz 0:33

10. Jarosław Marycz 2:16