Aktualności

Grosschartner 15. na otwarcie zmagań w Katalonii

Felix Grosschartner zajął 15.miejsce na etapie otwierającym zmagania w Volta Ciclista a Catalunya, rozgrywanym w podobnym terenie, na którym przed dwoma laty po sukces etapowy sięgnął Maciej Paterski.

Info: 20 marca, Calella – Calella, 178,9km

Pogoda: Słonecznie, ciepło

Trasa: górzysta, 6 premii górskich (Alt der Parpers – 38km, kat. 3; Alt dels Pinars de Bedo – 78km, kat..2; Alt de la Pullosa – 92km, kat. 3; Alt el Muntanya – 111km, kat. 1; Coll Formic – 125km, kat.1, 1; Alt de Collsacreu – 160,5km, kat. 3)

C7V-RSnXkAA3isC

Po bardzo aktywnym i obfitującym w ataki początku, po ok. 30 kilometrach mocnego ścigania, na czele uformowała się ucieczka dnia. Załapali się do niej Pierre Rolland (Cannodale-Drapac), Murillo Affonso, Malo Nazaret (Funvic/Brasil Pro Cycling) i Antonio Nibali (Bahrain-Merida).

Peleton trzymał ich w szachu, nie pozwalając, by doszło do podobnej sytuacji co wtedy, gdy po zwycięstwo sięgnął Maciej Paterski. Wtedy jego grupka uzyskała ponad 15 minut zapasu, a tym razem zaledwie 3.

Na podjeździe 1.kategorii Alt el Muntanya, w okolicach 105.kilometra z grupy wyrwali się Brendan Canty (Cannondale-Drapac), Axel Domont (AG2R La Mondiale) i Jetse Bol (Manzana Postobon), dołączając do liderów. Chwilę później, dwaj ostatni ponownie mocniej nacisnęli na pedały i odjechali na ok. minutę.

Peleton rozpoczął ostatnie 40 kilometrów praktycznie nienaruszony, pomimo bardzo ciężkiej trasy. Doścignął atakujących 25 kilometry przed metą i o wszystkim zadecydował masowy sprint.

Najlepiej z „pomarańczowych” do finiszu ustawił się Felix Grosscharnter i zdołał dzięki temu zająć 15.lokatę. Walkę o zwycięstwo rozegrali między sobą Davide Cimolai (FDJ) i Nacer Bouhanni (Cofidis), a szybszy okazał się być pierwszy z nich. Podium uzupełnił Kristian Sparagli (Dimension Data).

Wyniki