Aktualności

Grzegorz Stępniak zwycięża po raz drugi, Jarosław Marycz nadal liderem

Popołudniowy, trzeci etap Bursztynowym Szlakiem – Hellena Tour zakończył się po raz drugi zwycięstwem Grzegorza Stępniaka. Jarosław Marycz utrzymał pozycję lidera.

Druga w tym sezonie impreza zaliczana do cyklu BGŻ Proligi ma niezwykle ciekawy przebieg, choć wyraźnie dominują w niej podopieczni Piotra Wadeckiego. Zawodnicy CCC zanotowali już trzy zwycięstwa etapowe – pierwszy i trzeci padł łupem specjalizującego się w finiszowych sprintach Stępniaka, drugi – czasówkę – wygrał Marycz, który powrócił do kraju po dwuletnim okresie startów w ekipie Word Tour – Saxo Bank.

Na trasie przedpołudniowej czasówki zaciętą walkę o zwycięstwo z Maryczem stoczył młody Kamil Gradek (BDC Marcpol). Przez długi czas mistrz Polski orlików na czas prowadził, ale startujący jadący jako jeden z ostatnich Marycz, były mistrz kraju elity w tej specjalności, okazał się o kilkanaście setnych sekundy szybszy. W czołówce uplasowali się też inni uczestnicy udanej piątkowej akcji – Mateusz Taciak i Błażej Janiaczyk.


Spokoju nie było także na popołudniowej trasie. Przez bardzo długi czas na czele jechała piątka: Adrian Kurek (CCC Polsat Polkowice), Wojciech Skarżyński (Las Vegas Power Energy Drink), Adam Stachowiak (Bank BGŻ), Daniel Turek (TJ Favorit Brno) i Paweł Bernas (BDC MarcPol) osiągając ponad trzy minuty przewagi.

Peleton jednak nie rezygnował, uciekinierzy zostali doścignięci, ale mocne tempo spowodowało, że duża grupa porwała się. Na czele znalazło się kilkudziesięciu zawodników, a o losach zwycięstwa rozstrzygnął finisz, podczas którego, podobnie jak w piątek, najszybszy był Stępniak. Kolarz CCC Polsat Polkowice wyprzedził klubowego kolegę – Bartłomieja Matysiaka oraz Konrada Dąbkowskiego (BDC MarcPol).

W niedzielę ostatni etap wyścigu, z Ostrzeszowa do Kalisza (136 km).

 

Wyniki trzeciego etapu (Kalisz – Kazimierz Biskupi, 113 km)

1. Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice) 2:41.32

2. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice)

3. Konrad Dąbkowski (BDC Marcol)

8. Jarosław Marycz

16. Marek Rutkiewicz

17. Łukasz Owsian

18. Tomasz Kiendyś

19. Piotr Gawroński

21. Mateusz Nowak

24. Adrian Honkisz

28. Mateusz Taciak

50. Josef Cerny 1:31

64. Adrian Kurek 2:18

92. Nikolay Mihaylov 2:51

109. Jacek Morajko 3:36

 

Klasyfikacja po trzech etapach:

1. Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice) 6:45.27

2. Błażej Janiaczyk (Bank BGŻ) strata 6 s

3. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) 6

4. Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) 21

5. Przemysław Kasperkiewicz (De Jonge) 36

6. Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice) 40

źródło: bgzproliga.pl