Aktualności

Handzame Classic dla Meersmana, „pomarańczowi” daleko

Sprintem z dużej grupy zakończył się belgijski wyścig Handzame Classic. Wygrał go Gianni Meersman (Etixx – Quick Step), a kolarze polkowickiej ekipy przyjechali na dalszych miejscach.

Ostatnie wyścigi w krajach Beneluksu miały jedną wspólną cechę – bardzo szybkie tempo w pierwszej części zmagań. Podobnie było także w Handzame Classic. Przy wysokiej prędkości niezwykle trudno było komukolwiek oderwać się od peletonu i ucieczka dnia powstała dopiero po pokonaniu ok.50 kilometrów. Jechali w niej Alex Kirsch (Cult Energy), Connor Dunne (An Post – Chain Reaction), Tom Wirtgen (Leopard Development Team ) and Dries Hollanders (Metec – TKH Continental ).

W pewnym momencie ich przewaga wyniosła 6:20, a później ustabilizowała się na poziomie ok. 4 minut. Na czele grupy zasadniczej było bardzo pomarańczowo, gdyż pogoń kontrolowała ekipa CCC Sprandi Polkowice.

Gdy współpraca w odjeździe zaczęła się psuć, Kirsch i Dunne ruszyli do przodu. Później kolarz Cult Energy zdecydował się na samotną akcję i jechał sam na czele, do wjazdu na ostatnią, 16 kilometrową rundę. Wtedy został doścignięty przez aktywny peleton.

Na finałowych 10 kilometrach grupa zasadnicza nie pozwalała na żadne akcje i o zwycięstwie zadecydował masowy finisz. W nim najszybszy był Gianni Meersman (Etixx – Quick Step), pokonując  dwóch innych Belgów, Antoine Demoitie (Wallonie – Bruxelles) i Tiesja Benoota (Lotto Soudal). Kolarze CCC Sprandi Polkowice nie brali udziału w sprincie, a na najwyższym miejscu przyjechał Grzegorz Stępniak – 48.

Wyniki Handzame Classic, Bredene – Handzame, 198.6km

1.Gianni Meersman (Etixx – Quick Step)

2.Antoine Demoitie (Wallonie – Bruxelles)

3.Tiesj Benoot (Lotto Soudal)

49. Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice) 0:13

112. Adrian Honkisz (CCC Sprandi Polkowice)

123. Josef Cerny (CCC Sprandi Polkowice) 0:31

136. Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice) 0:41

144. Nikolay Mihaylov (CCC Sprandi Polkowice)

146. Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice)

DNF Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice)

DNF Christian Delle Stelle (CCC Sprandi Polkowice)