Hellena Tour: Rutkiewicz zwycięża w czasówce i zostaje liderem wyscigu.

Zwycięzcą 2. etapu wyścigu Szlakiem Bursztynowym, którym była jazda indywidualna na czas, został zawodnik ekipy CCC Polsat Polkowice, Marek Rutkiewicz. O 20 sek. pokonał Mateusza Nowaka z ekipy KTK-Kalisz i Adriana Kurka z Utensilnord-Named.

Podczas drugiego dnia wyścigu kolarskiego Szlakiem Bursztynowym „Hellena Tour 2012” kolarze w godzinach dopołudniowych stanęli do rywalizacji o zwycięstwo, pokonując 14 kilometrową trasę jazdy indywidualnej na czas. Start i meta czasówki została wyznaczona w miejscowości Opatówek.

Najlepszy rezultat podczas jazdy indywidualnej na czas „wykręcił” Marek Rutkiewicz, który od początku tego sezonu wykazuje bardzo wysoką formę. Przepracowałem solidnie okres przygotowań w zimie a od początku sezonu czuję się bardzo dobrze, dopisuje forma a więc są i efekty – powiedział po czasówce Marek Rutkiewicz. Dodajmy, że w tym sezonie jest to już trzecie podium Marka Rutkiewicza. Wygrał wyścig otwarcia sezonu kolarskiego w Polsce – Ślężańskiego Mnicha w Sobótce oraz klasyfikację generalną wyścigu Circuit des Ardennes .

Z czasem gorszym o 20 sekund, drugie miejsce zajął kolarz klubu z Kalisza (organizatora wyścigu) – Mateusz Nowak. Trzecie miejsce z czasem gorszym od zwycięzcy o 25 sekund zajął Adrian Kurek, ścigający się w ekipie Utensilnord-Named.

Dobrze czasówkę pojechali pozostali kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice. W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze: Nikolay Mihaylov – czwarty czas przejazdu i Mateusz Taciak, który uplasował się na siódmym miejscu.

Po zwycięstwie w jeździe na czas, liderem wyścigu został Marek Rutkiewicz, który wyprzedza o 21 sekund Mateusza Nowaka i i o 25 sek. kolegę z ekipy, Nikolaya Mihaylova.