Hellena Tour: Stępniak drugi na ostatnim etapie, Owsian trzeci w generalce

Dwóch kolarzy CCC Sprandi Polkowice uplasowało się w pierwszej „5” na ostatnim etapie Wyścigu Szlakiem Bursztynowym – Hellena Tour. Grzegorz Stępniak zajął drugie miejsce, przegrywając tylko z Andrijem Kulykiem (Kolss-BDC). Łukasz Owsian zakończył wyścig na 3. pozycji w klasyfikacji generalnej.

163-kilometrowy etap z miejscowości Błaszki do Kalisza rozgrywał się w podobnych, wietrznych warunkach, co poprzednie etapy w tym wyścigu. Liczne ataki i silny wiatr sprawiały, że peleton często się dzielił. Grupa CCC Sprandi Polkowice starała się kontrolować rywalizację i wszystkie odjazdy. Dzięki temu, żadnemu uciekinierowi nie udało się wypracować większej przewagi niż kilkadziesiąt sekund.

Za sprawą „pomarańczowych” na metę wpadła duża grupa i o zwycięstwie zadecydował masowy sprint. Najlepszy w nim okazał się Ukrainiec, Andriy Kulyk (Kolss-BDC). Tuż za nim kreskę przeciął Grzegorz Stępniak, najszybszy z Polkowickiego zespołu. Eryk Latoń, który dzień wcześniej był drugi w czasówce, finiszował na 4. miejscu.

W peletonie etap ukończył Łukasz Owsian i dzięki temu zakończył zmagania na 3. pozycji w klasyfikacji generalnej. Wszyscy kolarze CCC Sprandi Polkowice uplasowali się w pierwszej „50” generalki, a w czołowej „15” było ich aż pięciu. Wygrał Andriy Wasylyuk, a drugi był jego kolega z ekipy Kolss-BDC, Sergij Lagkuti. Grzegorz Stępniak, zwycięzca sobotniego odcinka, został natomiast zwycięzcą klasyfikacji punktowej, a Eryk Latoń młodzieżowej.