Aktualności

Hellena Tour: Stępniak wygrywa po raz drugi, Rutkiewicz nadal liderem.

Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice), po raz kolejny popisał się doskonałym finiszem i został zwycięzcą 3. etapu wyścigu Szlakiem Bursztynowym – Hellena Tour. Na mecie w Kazimierzu Biskupim pokonał Konrada Dąbkowskiego (BDC MarcPol) i Aloisa Kankovskiego (ACS Dukla Praga).

Podczas kolejnego, trzeciego etapu wyścigu, który rozegrano w godzinach popołudniowych, kolarze mieli do pokonania niewielki odcinek trasy długości 103 kilometrów. Prowadził on z Kalisza do Kazimierza Biskupiego. Trasa tego etapu, jak większość podczas całego wyścigu, prowadziła po płaskim terenie a jedyną uciążliwością dla kolarzy był dość silny i chłodny wiatr.

Przebieg etapu kontrolowała niepodzielnie ekipa CCC Polsat Polkowice a jej zawodnicy jadąc bardzo aktywnie zdobywali punkty, wygrywając wszystkie trzy lotne premie. Punktowali m.in. Grzegorz Stępniak, Sylwester Janiszewski i Bartłomiej Matysiak. Dzięki zdobytym punktom, do ostatniego etapu Grzegorz Stępniak pojedzie w koszulce lidera klasyfikacji punktowej a Adrian Honkisz w koszulce najaktywniejszego kolarza wyścigu.

Tak jak podczas pierwszego etapu wyścigu, mimo licznych ataków, na metę w Kazimierzu Biskupim dojechała znaczna część peletonu z którego świetnym finiszem popisał się kolejny raz Grzegorz Stępniak i drugi raz stanął na najwyższym podium. W sprinterskim pojedynku pokonał kolarza ekipy BDC MarcPol, Konrada Dąbkowskiego i Czecha Aloisa Kankovskiego z ACS Dukli Praga.

Liderem klasyfikacji generalnej wyścigu pozostaje nadal Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) który o 20 sek. wyprzedza Mateusza Nowaka z KTK Kalisz i o 23 sek. kolegę z drużyny, Grzegorza Stępniaka.

 

Wyniki 3. etapu wyścigu, Kalisz – Kazimierz Biskupi, 103 km,

1. Stępniak Grzegorz (CCC Polsat Polkowice) 2:42:25
2. Dąbkowski Konrad (BDC MarcPol)
3. Kankovski Alois (ACS Dukla Praga)

16. Rutkiewicz Marek
24. Janiszewski Sylwester
26. Kiendyś Tomasz
30. Matysiak Bartłomiej
33. Charucki Paweł
36. Zieliński Kamil
38. Taciak Mateusz
42. Honkisz Adrian
121. Mihaylov Nikolay 0:55

 

Klasyfikacja generalna wyścigu po 3 etapach.

1. Rutkiewicz Marek (CCC Polsat Polkowice) 6:34:41
2. Nowak Mateusz (KTK Kalisz) 0:20
3. Stępniak Grzegorz (CCC Polsat Polkowice) 0:23
4. Bartkiewicz Andrzej (Wibatech –Ziemia Brzeska) 0:29
5. Taciak Mateusz (CCC Polsat Polkowice) 0:33

12. Matysiak Bartłomiej 0:50
15. Kiendyś Tomasz 1:06
20. Mihaylov Nikolay 1:20
28. Honkisz Adrian 1:34
32. Charucki Paweł 1:43
37. Zieliński Kamil 1:57
38. Janiszewski Sylwester