Aktualności

Giro d’Italia: Hirt awansował na 22.miejsce w generalce po 11. etapie

Jan Hirt awansował na 22.miejsce w klasyfikacji generalnej, po bardzo aktywnym i ciężkim 11.etapie Giro d’Italia.  

Info: Etap 11, 17 maja, Firenze – Bagno di Romagna, 161km

Trasa: pagórkowata (dwie premie 2. i dwie premie 3.kategorii)

T13_Jesolo_alt

Po jeździe indywidualnej, w której Nairo Quintana (Movistar) stracił kilka minut i koszulkę lidera, hiszpańska ekipa chciała szybko zacząć zmniejszać różnicę do swoich najgroźniejszych rywali. Z tego powodu tuż po starcie nadała bardzo mocne tempo i na pierwszym podjeździe peleton został mocno przerzedzony.

W końcu, po licznych atakach, na czele  uformowała się spora, 25-osobowa ucieczka, niestety bez zawodników CCC Sprandi Polkowice. Byli tam natomiast Mikel Landa (Team Sky) i Omar Fraile (Dimension Data) , którzy zdecydowali się na skok ok. 110km przed metą. Powiększali oni przewagę, aż uzyskali 5 minut zapasu nad peletonem i 2:20 nad 23-osobową grupą pościgową.

Zostali oni doścignięci przez goniących 41 kilometrów przed końcem, ale nie było to ostatnie słowo Fraile’a. Hiszpan przyspieszył ponownie, na ostatnim wzniesieniu, tym razem z Pierre’m Rolland (Cannondale-Drapac). Po zjazdach dołączył do nich Rui Costa (UAE Team Emirates), a kilometr przed „kreską” doszedł ich też Tanel Kangert (Astana).

Pomimo bardzo aktywnej jazdy przez cały dzień Fraile zdołał zachować wystarczająco dużo sił na sprint i mógł cieszyć się z wygranej. Wyprzedził Costę i Rollanda.

Jan Hirt zameldował się na mecie w trzeciej grupce, 2:24 za triumfatorem, na 31. miejscu. Awansował dzięki temu na 22.miejsce w generalce. Koszulkę lidera utrzymał Tom Dumoulin (Team Sunweb).

Wyniki