Aktualności

Hirt i Grossschartner wciąz w top 5 po 4. etapie Tour of Croatia

W dniu poprzedzającym górski etap Tour of Croatia, Jan Hirt zachował swoją 3.pozycję w generalce. Po sprinterskim odcinku, w czołówce jest wciąż również drugi z „pomarańczowych”, Felix Grossschartner.

Info: 21 kwietnia, etap 4, Crikvenica – Umag, 171km

Trasa: pofałdowany, płaska końcówka

-1489493060

4-osobowa ucieczka dnia, uformowała się po ok. godzinie intensywnej jazdy. Znaleźli się w niej Alan Marangoni (NIPPO Vini_Fantini), Johannes Schinnagel (Team Felbermayr – Simplon Wels), Daniel Turek (Israel Cycling Academy) i Antonio Di Sante (GM Europa Ovini). Uzyskali oni przewagę na poziomie 4:30.

Peleton wymierzył pogoń perfekcyjnie i doścignął ostatniego z uciekinierów, Marangoniego, kilka metrów przed „kreską”. Trzymający w napięciu do samego końca sprint wygrał Nicola Ruffoni (Bardiani-CSF), wyprzedzając Riccardo Minaliego (Astana Pro Team) i Ivana Savitskiy’ego (Gazprom-RusVelo).

W końcówce doszło do pęknięcia w peletonie i dwaj najwyżej sklasyfikowani w generalce kolarze CCC Sprandi Polkowice, Jan Hirt i Felix Grossschartner zostali trochę z tyłu. Wjechali na metę ze stratą 7 sekund do czołówki, w której zameldował się nowy lider, Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida).

Jutro odbędzie się etap, który najprawdopodobniej zadecyduje o końcowym układzie klasyfikacji generalnej. Zawodnicy dwukrotnie zmierzą się z podjazdem kategorii HC, Vojak, a za drugim razem wspinać się będą na metę.

Wyniki