Aktualności

Honkisz najlepszym z „pomarańczowych” w GP Bruno Beghelli

Trzech „pomarańczowych” – Adrian Honkisz, Łukasz Owsian i Davide Rebellin – zameldowało się na mecie Gran Premio Bruno Beghelli w pierwszej, 35-osobowej grupie. Najwyżej spośród nich finiszował ten pierwszy. 

Pomimo aktywnej jazdy kolarzy CCC Sprandi Polkowice na początkowych kilometrach, nie zdołali oni załapać się do głównej ucieczki. Udało się to dwójce Merhawi Kudus (MTN – Qhubeka) i Jef Meirhaeghe (Tosport Vlaanderen – Baloise). Oderwali się na 27.kilometrze, a później wypracowali ponad 5-minutową przewagę.

Chwilę przed powstaniem odjazdu, w peletonie miała miejsce kraksa. „Pomarańczowi” nie byli w niej poszkodowani, natomiast zamieszani w nią byli Oscar Gatto (Androni – Sidermec), Ivan Savitskiy, Artem Nych (Rusvelo), Stefano Pirazzi, Alessandro Tonelli (Bardiani – CSF), Jan Bakelants (Ag2r La Mondiale), Sjoerd Van Ginneken (Team Roompot), Sander Helven (Topsport Vlaanderen – Baloise) i Francisco Manuel Bongiorno (Bardiani – CSF). Ci dwaj ostatni musiało wycofać się z dalszej jazdy z powodu obrażeń.

Peleton szybko zakasał rękawy, zacząć skracać dystans i doszedł uciekinierów już 61 kilometrów przed metą. Po chwili rozpoczęły się kolejne akcje. Gdy oderwała się 11-osobowa grupka bez „pomarańczowych”, zawodnicy CCC Sprandi Polkowcie szybko wyszli na prowadzenie w peletonie i skasowali tę próbę. Później kolejni kolarze starali się zbudować przewagę, ale tempo w grupie zasadniczej było zbyt mocne. Stawka coraz bardziej się kurczyła i ostatecznie na metę wpadła ok. 35-osobowa grupa. Było w niej trzech kolarzy CCC Sprandi Polkowice – Adrian Honkisz, Łukasz Owsian i Davide Rebellin.

Na finałowych metrach najszybciej finiszował Sonny Colbrelli (Bardiani-CSF). Pokonał on Manuela Bellettiego (Southeast) i Roberta Ferrariego (Lampre-Merida). Najwyżej z „pomarańczowych” zameldował się Adrian Honkisz, który uplasował się na 23. miejscu.

Dla podopiecznych Piotra Wadeckiego, wyścig Gran Premio Bruno Beghelli był ostatnim w sezonie 2015 na europejskich szosach. Przed kolarzami już tylko jeden start w tym roku, azjatycki Tour of Hainan (20-28.10, 2.HC).