Aktualności

Honkisz zwycięża w Karpackim Wyscigu Kurierów.

Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice) wygrał Karpacki Wyścig Kurierów, podczas którego występował jako zawodnik reprezentacji Polski. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął klubowy kolega Kamil Zieliński, a trzecie Siarhei Sakavets z reprezentacji |Białorusi.

Dla Adriana Honkisza wyścig Kurierów okazał się bardzo udanym. Już po trzecim etapie wyścigu z miejscowości Sromowce Niżne do Jabłonki, Adrian najszybciej finiszował na mecie co pozwoliło mu założyć koszulkę lidera, której nie oddał do końca rywalizacji. Na kolejnym, czwartym etapie, który prowadził po drogach Słowacji ze Starej Bystricy do Dohńany, kolejny raz Honkisz stanął na pierwszym stopniu podium i tym samym umocnił się na pozycji lidera wyścigu. W „generalce” wyprzedził swojego kolegę z zespołu, Kamila Zielińskiego i Siarheia Sakavetsa (Białoruś).

Ostatni etap wokół słowackiej miejscowości Dohńany, o długości 120 kilometrów, nie przyniósł większych zmian w klasyfikacji generalnej i tym samym Adrian Honkisz został jego zwycięzcą. Jednocześnie został zwycięzcą klasyfikacji punktowej wyścigu.

Bardzo dobry występ odnotował również drugi z kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice, Kamil Zieliński, który ukończył wyścig na drugim miejscu klasyfikacji generalnej.

Klasyfikacja końcowa Karpackiego Wyścigu Kurierów

1. Adrian Honkisz (Pol) Polska 9:06:01
2. Kamil Zielinski (Pol) Polska 0:00:22
3. Sergei Sakavets (Bel) Białoruś 0:00:39
4. Stanislau Bazhkou (Bel) Białoruś 0:00:46
5. Martin Mahdar (Slo) Słowacja 0:00:49
6. Gaetan Bille (Bel) Belgia 0:00:51
7. Piotr Kirpsza (Pol) Aktio Group Mostostal Pulawy 0:00:58
8. Colin Walczak (Ita) 0:01:00
9. Kamil Migdol (Pol)
10. Rafał Majka (Pol) Polska 0:03:12