Istrian Spring Trophy: Latoń 8. na ostatnim etapie

Eryk Latoń w dobrym stylu zakończył zmagania w Istrian Spring Trophy, finiszując w pierwszej „10” ostatniego dnia zmagań.

Dzisiejszy etap był pagórkowaty, ale jednocześnie bardzo szybki, gdyż średnia prędkość wyniosła ok.45 km/h. W związku z tym praktycznie nie było żadnej grupki, która wypracowałaby sobie większą przewagę. Najbliżej tego było 7 uciekinierów, którzy zaatakowali mniej więcej w połowie dystansu i uzyskali ok. minutę zapasu nad peletonem – opowiada Tomasz Brożyna, dyrektor sportowy ekipy.  – Zostali oni doścignięci ok.30 kilometrów przed metą, na rundach w Umag. Później wielu zawodników próbowało odskoczyć.

Ostatnie z trzech okrążeń było wyjątkowo szybkie, a ostatecznie zwycięzca został wyłoniony po sprincie z dużej grupy. Z bardzo dobrej strony na finiszu pokazał się Eryk Latoń, a Bartłomiej Matysiak – po kilku miejscach w pierwszej „5” w chorwackich wyścigach –  tym razem pomagał swojemu młodszemu koledze.

Latoń przekroczył linię mety na 8. pozycji. Wygrał Mirko Kump (Adria Mobil) przed dwójką z Team Idea 2010 ASD, Matteo Malucellim i Davide Vigano. Koszulkę lidera obronił Markus Eibeger (Synergy Baku Cycling Project) i został zwycięzcą całego wyścigu. Najwyżej sklasyfikowanym kolarzem z polkowickiej grupy był Bartłomiej Matysiak, który zakończył rywalizację na 22. pozycji.