Aktualności

Istrian Spring Trophy: Matysiak w pierwszej „15” na 1. etapie

Bartłomiej Matysiak zameldował się na mecie 1.etapu Istrian Spring Trophy w pierwszej 15. Zmagania kończyły się 5-kilometrowym podjazdem, na który jako pierwszy wjechał Sergey Nikolaev.

Dziś od peletonu oderwała się 9-osobowa ucieczka, która wypracowała sobie kilkuminutową przewagą. Za nią dochodziło do licznych ataków z peletonu i jednym z próbujących odjazdu był m.in. Patryk Stosz. Ostatecznie wszyscy uciekinierzy zostali doścignięci tuż przed finałowym podjazdem opowiada Tomasz Brożyna, dyrektor sportowy drużyny.

DEcydujące wzniesienie mocno rozciągnęło peleton i na metę wjechała postrzępiona grupa. W samej końcówce na kolarzy czekał fragment brukowy i w tym terenie Bartłomiej Matysiak zdołał zająć 15. miejsce (16 sekund za zwycięzcą). Pozostali kolarze z polkowickiej ekipy wjechali z  29-sekundową stratą. Wygrał Sergey Nikolaev (Itera – Katusha), pokonując Markusa Eibeggera (Synergy Baku Cycling Project) i Michaela Gogla (Team Felbermayr – Simplon Wels).

W klasyfikacji generalnej Matysiak plasuje się na 14.miejscu, z 33-sekundową stratą do lidera, Nikolaeva.

Jutrzejszy, 2.etap z Vrsar do Motovun ma podobny profil do dzisiejszego. Również trasa jest pagórkowata, również liczy ok. 160 kilometrów i również kończy się kilkukilometrowym podjazdem.

Wyniki 1.etapu Istrian Spring Trophy, Porec – Labin, 158km

1. Sergey Nikolaev (Itera – Katusha)

2. Markus Eibegger (Synergy Baku Cycling Project)

3. Michaela Gogla (Team Felbermayr – Simplon Wels)

15. Bartłomiej Matysiak (Polska) 0:16

46. Jakub Kaczmarek (Polska) 0:29

50. Patryk Stosz (Polska)

53. Michał Paluta (Polska)

81. Piotr Brożyna (Polska)

113. Eryk Latoń (Polska)