Aktualności

Jacek Morajko i CCC zwyciężają w ProLidze.

Mistrz Polski w kolarstwie szosowym Jacek Morajko został zwycięzcą cyklu Pro-Ligi Arkus & Romet w sezonie 2010. Kolarz grupy Mróz Active Jet zwycięstwo zapewnił sobie po rozegranym w sobotę wyścigu o Puchar MON, mimo że do zakończenia rywalizacji w Pro-lidze pozostał jeszcze wyścig Szlakiem Walk Majora Hubala. W klasyfikacji drużynowej zwycięstwo zapewniła sobie grupa CCC Polsat Polkowice.

Przed kończącym rywalizację w Pro-Lidze Arkus & Romet 2010 wyścigiem Szlakiem Walk Majora Hubala przewaga Jacka Morajko nad drugim w klasyfikacji kolegą z zespołu Markiem Rutkiewiczem wynosi 71 punktów a nad trzecim Tomaszem Marczyńskim (CCC Polsat Polkowice) 129 punktów. Kolarze grupy Mróz Active Jet są już więc pewni pierwszych dwóch miejsce w klasyfikacji indywidualnej Pro-Ligi, bowiem do zdobycia pozostało jeszcze 50 punktów.

Pod nieobecność pełnego składu Mróz Active Jet, w klasyfikacji drużynowej Pucharu MON zwyciężyła grupa CCC Polsat Polkowice, która zapewniła sobie zwycięstwo w drużynowej klasyfikacji. Drugie miejsce zajmie grupa Mróz Active Jet, a walka o kolejne lokaty rozegrana zostanie podczas ostatniego wyścigu.

Ostatnimi zawodami z cyklu Pro-Ligi Arkus & Romet 2010 będzie zaplanowany na 28-29 sierpnia Wyścig Szlakiem Walk Majora Hubala.

Klasyfikacja indywidualna Pro-Ligi po Pucharze MON

1 Jacek Morajko (Mróz Active Jet) 219
2 Marek Rutkiewicz (Mróz Active Jet) 148
3 Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice) 90
4 Adam Wadecki (Aktio Group Mostostal Puławy) 89
5 Mateusz Taciak (Mróz Active Jet) 86
6 Mariusz Witecki (Mróz Active Jet) 80
7 Bartosz Huzarski (ISD) 75
8 Maciej Bodnar (Liquigas Doimo) 65
9 Jarosław Marycz (Saxo Bank) 60
10 Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice) 56
11 Dariusz Batek (CCC Polsat Polkowice) 53
12 Błażej Janiaczyk (Mróz Active Jet) 53
13 Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) 51
14 Michał Kwiatkowski (Caja Rural) 43
15 Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat Polkowice) 42
16 Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) 40
17 Tomasz Lisowicz (CCC Polsat Polkowice) 35
18 Łukasz Modzelewski (Legia Felt) 35
19 Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice) 25
20 Marcin Sapa (Lampre) 25
21 Piotr Osiński (Mróz Active Jet) 25
22 Wojciech Kaczmarski (Legia Felt) 25
23 Dariusz Rudnicki (Aktio Group Mostostal Puławy) 20
24 Piotr Krajewski (Mróz Active Jet) 15
25 Artur Detko (Aktio Group Mostostal Puławy) 15
26 Kamil Zieliński (CCC Polsat Polkowice) 15
27 Sławomir Kohut (Romet Weltour Dębica) 11
28 Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice) 11
29 Kajetan Skrobich (Aktio Group Mostostal Puławy) 7
30 Marek Cichosz (Legia Felt) 7
31 Adam Sznitko (CCC Polsat Polkowice) 5
32 Tomasz Smoleń (CCC Polsat Polkowice) 5
33 Radosław Romanik (DHL Author) 5
34 Jarosław Rębiewski (CCC Polsat Polkowice) 5
35 Michał Gołaś (Vacansoleil) 5
36 Piotr Kirpsza (Aktio Group Mostostal Puławy) 3
37 Mateusz Mróz (DHL Author) 2
38 Mariusz Gil (Baboco Revor) 1
39 Jakub Średziński (ALKS Stal Grudziądz) 1
40 Mariusz Wiesiak (Team Nippo) 1

Klasyfikacja drużynowa

1. CCC Polsat Polkowice 63
2. Mróz Active Jet 48
3. Romet Weltour Dębica 26
4. DHL Author 22
5. Aktio Group Mostostal Puławy 17
6. Legia Felt 15