Aktualności

Jacek Morajko opuszcza CCC Polsat Polkowice.

Jak informowaliśmy 15.09 br., do nowo formowanego składu ekipy CCC Polsat Polkowice został pozyskany aktualny Mistrz Polski, Jacek Morajko, który podpisał z Klubem roczny kontrakt na starty w sezonie kolarskim 2011 .

O podpisanie kontraktu z Jackiem Morajko, jednym z najlepszych polskich kolarzy w sezonie 2010 zabiegało wiele ekip, również z zagranicy. Najbardziej korzystne warunki zaproponowała ekipa CCC Polsat Polkowice i właśnie z nią podpisał kontrakt. Jednak w ostatnim czasie, Jacek Morajko otrzymał kolejną, bardzo interesującą ofertę od ekipy kolarskiej ubiegającej się w sezonie 2011 o status ekipy Pro Tour. W związku z powyższym zwrócił się z prośbą do Pana Dariusza Miłka, głównego sponsora ekipy o porozumienie w sprawie rozwiązania kontraktu z polkowicką drużyną. Po długich i bardzo wyczerpujących rozmowach Pan Dariusz Miłek, nie chcąc zatrzymywać dalszego rozwoju sportowego i kariery kolarskiej Jacka Morajki, przychylił się do jego prośby i wyraził zgodę na rozwiązanie ważnego kontraktu z drużyną CCC Polsat Polkowice.

Jestem bardzo wdzięczny Panu Dariuszowi Miłkowi, że zechciał rozwiązać ze mną kontrakt z ekipą CCC Polsat Polkowice – powiedział portalowi Jacek Morajko. To dla mnie bardzo ważne, że dalszy rozwój mojej kariery kolarskiej będę mógł prowadzić w ekipie Pro Tour. Mimo, że podpisany już wcześniej kontrakt z ekipą CCC był dla mnie bardzo korzystny to jednak zależy mi bardzo bym mógł dalej się rozwijać a starty w gronie ekip Pro Tour w wielkich wyścigach będą w tym pomocne. I właśnie takie argumenty przekonały Pana Miłka, za co jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję.