Janiszewski drugi na kryterium w Tarnowie.

Zwycięzcą 4 Kryterium Kolarskiego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Tarnowie został zawodnik BDC Team, Robert Radosz. Pokonał na punkty dwóch kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice, Sylwestra Janiszewskiego i Tomasza Smolenia.

60 kolarzy z Polski i zagranicy stanęło na stracie tarnowskiego kryterium. Organizatorzy wyznaczyli do pokonania trasę długości 66 kilometrów (30 okrążeń, każde po 2,2 km) na której znajdował się dość trudny podjazd będący górska premią.
Od samego startu peleton narzucił bardzo wysokie tempo jazdy. Mimo to wielu kolarzy próbowało licznych prób ataków i ucieczek. Tempo wzrastało w momencie kiedy peleton zbliżał się do „kreski” punktowanego okrążenia, które było wyznaczone na co 3 okrążeniu.

Najwięcej punktów zgromadził zawodnik ekipy BDC Team, Robert Radosz, który łącznie zdobył 26 punktów. Pokonał dwóch kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice, Sylwestra Janiszewskiego (18 pkt.) oraz Tomasza Smolenia (11 pkt.)

Najlepszym góralem kryterium został Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice), a najlepsza drużyną okazała się ekipa CCC Polsat Polkowice.

Wyniki kryterium im. E. Kwiatkowskiego w Tarnowie.