Janiszewski wygrywa kryterium w Tarnowie

Zwycięzca 5. kryterium im. Eugeniusza Kwiatkowskiego rozegranego w Tarnowie, został zawodnik ekipy CCC Polsat Polkowice, Sylwester Janiszewski. Pokonał kolegę klubowego Bartłomieja Matysiaka i Dariusza Rudnickiego z BDC MarcPol.

Podczas kryterium ulicznego w Tarnowie, które już po raz piąty poprzedza Małopolski Wyścig Górski, kolarze zmagali się z 60 kilometrową trasą podzieloną na 40 okrążeń po 1500 m. Na starcie wyścigu, zlokalizowanym przy stadionie miejskim, stanęła niewielka, bo zaledwie 46 osobowa grupa kolarzy a wśród niej zawodnicy z polskich ekip zawodowych BDC MarcPol, BGŻ Team, CCC Polsat Polkowice i Wibatech – Ziemia Brzeska a także kolarze z klubów amatorskich m.in., KTK Kalisz. Wystartowali również kolarze z czeskiej ekipy Whirpool Author, i Niemcy z Teamu LV Sachsen, którzy przyjechali na start Małopolskiego Wyścigu Górskiego.

Kolarze rywalizowali o nagrodę główną wyścigu, której sponsorem w tym roku są Zakłady Azotowe w Tarnowie – Mościskach. Zwycięzcą kryterium zostanie ten zawodnik, który zgromadzi najwięcej punktów podczas finiszów na co czwartym „tłustym” okrążeniu.

Od samego startu bardzo dynamicznie rozpoczęli jazdę kolarze CCC Polsat Polkowice a w szczególności Sylwester Janiszewski, który w tym sezonie zwyciężał już w kryteriach w Pawłowicach i Chrząstowicach. Już po pierwszych „tłustych” okrążeniach wyraźnie przewodził stawce kolarzy i sukcesywnie gromadził kolejne punkty. Przez cały wyścig zgromadził ich aż 41, co pozwoliło mu zostać zwycięzcą kryterium.
Drugie miejsce z ilością 23 punktów zajął kolega klubowy Sylwka Janiszewskiego, Bartłomiej Matysiak. Trzecie miejsce na podium zajął Dariusz Rudnicki (BDC MarcPol), zdobywając 18 punktów.
Podczas rozgrywania kryterium prowadzona była również klasyfikacja zawodników do 23 lat, którą zwyciężył Piotr Wojciechowski z KTK Kalisz. Został nagrodzony również pierwszy zawodnik na „kresce” kryterium, którym został Mariusz Wiesiak z Reprezentacji Polski.
Ekipa CCC Polsat Polkowice została nagrodzona jako najlepsza drużyna wyścigu.