Aktualności

Jarosław Marycz i Marek Rutkiewicz na podium wyścigu Skoda Cyklo Gdynia 2014.

Michał Podlaski (ActiveJet Team) został zwycięzcą wyścigu Skoda Cyklo Gdynia. W finiszu na skwerze Kościuszki w Gdyni pokonał Jarka Marycza. Marek Rutkiewicz minął linię mety na 3.miejscu.

Przed zawodnikami kategorii elita, w ramach wyścigu Skoda Cyklo Gdynia 2014, czekała do pokonania bardzo wymagająca trasa, która w większości prowadziła po pagórkowatych terenach malowniczych Kaszub. Kolarze wystartowali ze skweru Kościuszki w Gdyni, gdzie po przejechaniu 165 kilometrowej trasy, pojawili się ponownie, by walczyć o zwycięstwo w wyścigu.

Pierwsze kilometry trasy to dość krótka runda przez miejscowości położone wokół Gdyni i zakończona lotną premia na skwerze Kościuszki. Już na tym odcinku wyścigu doszło do pierwszych odjazdów w którym bardzo aktywni byli kolarze z ekipy CCC Polsat Polkowice. W odjeździe znalazł się Łukasz Owsian i Jarosław Marycz, który m.in. został zwycięzca lotnej premii.

Kiedy kolarze opuścili Gdynię i wjechali na dużą rundę drogami Kaszub, sytuacja w peletonie uległa zmianie. Na czele pojawiła się pięcioosobowa grupa złożona z zawodników ekipy CCC Polsat Polkowice i ActiveJet. W ucieczce jechali: Jarosław Marycz, Łukasz Owsian i Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) oraz Michał Podlaski i Emanuel Piaskowy (ActiveJet Team). Czołówka dość szybko uzyskała przewagę nad peletonem, która maksymalnie wynosiła około 5 minut.

Na ostatnich kilometrach trasy, kiedy wiadomym było, że ucieczka dojedzie do mety, rozpoczęły się liczne skoki i próby odjazdów. Atakował Jarek Marycz i Marek Rutkiewicz, lecz zawodnicy ActivJet bardzo sprytnie likwidowali każdy odjazd. Ostatni z ataków jaki zainicjował po raz kolejny Jarek Marycz, okazał się skuteczny. Doskoczył do niego Michał Podlaski i razem odjechali od pozostałych. Niestety, na finiszu lepszym okazał się Michał Podlaski i to on w sprinterskim pojedynku pokonał Jarka Marycza, zostając zwycięzca wyścigu.

Jako trzeci linię mety minął Marek Rutkiewicz a tuż za nim, na czwartym miejscu uplasował się Łukasz Owsian.

 

Wyniki wyścigu Skoda Cyklo Gdynia 2014;

1. Michał Podlaski (ActiveJet Team)

2. Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice)

3. Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice)

4. Łukasz Owsian (CCC Polsat Polkowice)

 

info: A.Dyszyński