Aktualności

Jarosław Marycz: nikt sie nie spodziewal, że lokalni wykręcą taki numer

Zwycięzcą 5.etapu wyścigu Tour de San został Argentyńczyk Luis Emmanuel Guevara (San Luis Somos Todos) wygrał. Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step) utracił koszulkę lidera klasyfikacji generalnej.

Podczas piątkowego etapu kolarze mieli do pokonania trasę długości 170 kilometrów która prowadziła z Juana Koslay do miejscowości La Carolina. Prze większość etapu (140 km) tras prowadziła po płaskim terenie a dopiero ostatnie kilometry do bardzo trudny podjazd z meta w La Carolina. Na samym podjeździe do metry były odcinki, których nachylenie wynosiło 10 %.


Przebieg rywalizacji na piątym etapie zdecydowanie zdominowali: Emanuele Guevara (San Luis Somos Todos) i Martin Hacecky (ASC Dukla Praha). Jadąc samotnie uzyskali przewagę sięgającą prawie 15 minut. Na ostatnich kilometrach trasy, Guevara zdecydował się na samotny atak zostawiając towarzysza ucieczki. Wytrzymał szaleńczy pościg peletonu i samotnie minął linie mety w La Carolina.

A tak przebieg wyścigu relacjonuje Jarosław Marycz:

Dzisiejszy etap to jedyny, nazwijmy to „spokojny” etap. Od startu dość nerwowo, gdyż jak co dzień mocno wiało i była obawa przed rozerwaniem peletonu. Nic z tego nie wyszło, rantu nie „założono”, natomiast powiódł sie atak dwóch zawodników. Przewaga ich sięgała nawet 15 min. Peleton jechał spokojnie, a gdy do mety było coraz bliżej, rozpoczęły się przygotowania do likwidacji ucieczki. Na końcówce znajdował się dosyć długi podjazd. Podkręcono porządnie tempo i nastąpiła konkretna selekcja. Nikt się chyba nie spodziewał, że „lokalni” kolarze wykręcą taki numer. Co się dziwić, oni są w pełni sezonu a my dopiero go rozpoczynamy.

Szkoda tylko, że Michałowi nie udało sie utrzymać koszulki lidera wyścigu.

W sobotę przed nami najcięższy etap, decydujący o klasyfikacji generalnej całego wyścigu.

Nowym liderem wyścigu został, drugi na mecie, klubowy kolega Guevarry, Dani Diaz
Michał Kwiatkowski przyjechał na metę na 22 miejscu i stracił do zwycięzcy prawie 4 minuty. W klasyfikacji generalnej zajmuje 9 pozycję.

Najwyżej sklasyfikowanym kolarzem CCC Polsat Polkowice został Bartłomiej Matysiak, który minął linię mety na 99 pozycji, tracąc pond 20 minut do zwycięzcy. Pozostali kolarze CCC przyjechali w tej samej grupie.

Wyniki 5. etapu:

1. Emanuel Guevara (San Luis Somos Todos) 4:17:48
2. Dani Diaz (San Luis Somos Todos) 15
3. Miguel A. Rubiano (Androni) 1:17

99. Bartłomiej Matysiak 20:59
102. Jacek Morajko
103. Grzegorz Stępniak
105. Adrian Kurek
106. Jarosław Marycz

 

źródło: www.toursanluis.com/fotos/