Jarosław Marycz wygrywa prolog wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour

W dniu dzisiejszym, prologiem w Kołobrzegu rozpoczął się XXI wyścig kolarski zaliczany do cyklu BGŻ ProLigi, Bałtyk-Karkonosze Tour. Zwycięzcą prologu został Jarosław Marycz z ekipy CCC Polsat Polkowice.

Rywalizację w ośmioetapowym wyścigu kolarskim od Bałtyku do Karkonoszy kolarze rozpoczęli od prologu który został rozegrany na ulicach Kołobrzegu. Kolarze mieli do pokonania trasę długości zaledwie 30 kilometrów podzieloną na 30 rund po 1000 m każda.

Prolog w Kołobrzegu rozegrany został w formie kryterium a jego wyniki nie są zaliczane do wyników wyścigu a jedynie pozwoliły ustalić liderów poszczególnych klasyfikacji. Zwycięzcą kryterium został Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice) i to on jutro wystartuje w żółtej koszulce lidera wyścigu. Drugie i trzecie miejsce zajęli również zawodnicy ekipy „pomarańczowych”, Piotr Gawroński i Bartłomiej Matysiak.

W wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour ekipa CCC Polsat Polkowice jedzie w dwóch składach, w których zabrakło jedynie Davide Rebellina i Josefa Cernego.

Z nr 1 wystartował ubiegłoroczny zwycięzca wyścigu, Nikolay Michaylov.