Aktualności

Jarosław Marycz zwycięzca Dookoła Mazowsza

Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice) został zwycięzcą 57. edycji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Lotto Tour” Dookoła Mazowsza. Ostatni etap wygrał Eryk Latoń (BDC MarcPol).

W ostatnim dniu rywalizacji w wyścigu Dookoła Mazowsza, kolarze mieli do pokonania dystans 184 kilometrów, który prowadził z Łomży do Nowego Dworu Mazowieckiego. Ostatnie kilometry etapu to tradycyjnie rundy w mieście etapowym. Trasa etapu bardzo podobna do poprzednich. Były niewielkie pagórki ale w większości prowadziła po płaskim. Dzisiejszego dnia, przez całą trasę, kolarzom towarzyszyło słońce i temperatura która osiągnęła 33 stopnie Celsjusza.

Mimo tak niekomfortowych warunków do ścigania, peleton rozpoczął jazdę bardzo dynamicznie i praktycznie przez cały etap jechał bardzo szybko, co dało średnią etapu, powyżej 45 km/h. Spośród wielu akcji przeprowadzonych przez peleton, w jednej z nich odjechała trójka kolarzy zajmująca odległe miejsca w klasyfikacji generalnej. Byli to Jarosław Rębiewski (Mexller), Błażej Janiaczyk (BDC MarcPol) oraz Sjors Roosen (Cyclingteam Jo Piels). Uciekająca trójka jechała przez kilkadziesiąt kilometrów, utrzymując przewagę nie większą niż dwie minuty. Peleton kontrolowany przez ekipę CCC Polsat Polkowice nie dopuszczał do większej przewagi a gdy było coraz bliżej do mety, rozkręcił mocne tempo i dogonił harcowników tuż przed wjazdem do Nowego Dworu Maz.

Ostatnie kilometry trasy, na rundach w Nowym Dworze, kolarze „pomarańczowi” a szczególnie lider, Jarosław Marycz, bacznie pilnowali poczynania najgroźniejszych rywali i ze spokojem kontynuowali jazdę, by dowieźć do mety lidera.

Walkę o etapowe zwycięstwo stoczyli między sobą Rasmussen i Latoń. Lepszym na kresce okazał się Eryk Latoń (BDC) i to on został zwycięzca ostatniego etapu. Pokonał Alexa Rasmussena (Riwal) i Mauritsa Lammertinka (Cycling Team Jo Piels).

Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice) finiszował na 5.miejscu, co zapewniło mu utrzymanie przewagi w klasyfikacji generalnej a tym samym zwycięstwo w całym wyścigu.

 

Wyniki 6. Etapu, Łomża – Nowy Dwór Mazowiecki (184 km):

1. Eryk Latoń (BDC MarcPol) 3:48:14

2. Alex Rasmussen (Riwal)

3. Maurits Lammertink (Cycling Team Jo Piels)

5. Jarosław Marycz

19. Adrian Kurek 0:06

20. Tomasz Kiendyś

30. Gawroński Piotr 0:14

31. Nikolay Michaylov

66. Jacek Morajko 1:01

 

Klasyfikacji generalna wyścigu:

1. Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice) 18:28:31

2. Eryk Latoń (BDC MarcPol) 00:04

3. Maurits Lammertink (Cycling Team Jo Piels) 00:12

7. Tomasz Kiendyś 00:35

6. Adrian Kurek

14. Nikolay Michaylov 01:04

23. Piotr Gawroński 01:21

29. Jacek Morajko 01:57

 

info: A.Dyszyński