Aktualności

Jeżowski 3. na mecie w Szydłowcu

Sebastian Forke (Nutrixxon Sparkase) po finiszu z peletonu wygrał 2. etap 53 Wyścigu Dookoła Mazowsza. Jest to już drugie zwycięstwo etapowe tego niemieckiego sprintera. Drugi na mecie w Szydłowcu finiszował także Niemiec, Henning Bommel (LKT-Team Branderburg), a jako trzeci linię mety przejechał ubiegłoroczny Mistrz Polski, Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat Polkowice).

Podczas 2.etapu wyścigu kolarze mieli do pokonania trasę długości 162 kilometrów która prowadziła ze Zwolenia do Szydłowca. I tak jak pierwszego dnia, zawodnicy walczyli o bonifikaty sekundowe na dwóch lotnych finiszach a także zdobywali punkty na górskiej premii usytuowanej na 18 kilometrowej pętli wokół Szydłowca którą musieli pokonywać aż sześć razy.

Pierwsza część etapu, do momentu wjazdu na rundy, przebiegała dość spokojnie. Peleton ożywiał się nieco kiedy zbliżały się lotne finisze i walczono o sekundowe bonifikaty. Większość ataków i prób odjazdów rozpoczęła się wówczas kiedy peleton pokonywał pętlę wokół Szydłowca. Jeden z takich ataków zakończył się odjazdem 16-osobowej grupy kolarzy, która dość szybko uzyskała 1 minutową przewagę nad peletonem. Nie trwało to zbyt długo gdyż do pracy wzięła się ekipa Nutrixxion skutecznie „kasując” ucieczkę. Na metę w Szydłowcu wpadł cały peleton i o etapowe zwycięstwo rozpoczęli walkę sprinterzy. Kolejne zwycięstwo odniósł Sebastian Forke (Nutrixxon Sparkase wyprzedzając Henninga Bommela i Krzysztofa Jeżowskiego.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał zwycięzca etapowy Forke, który o 8 sekund wyprzedza Bommela, a o 9 Tomasza Lisowicza.

W klasyfikacji aktywnego prowadzi Tomasz Lisowicz (CCC Polsat), najlepszym góralem po drugim etapie jest Andzs Flaksis (Team Rietumu Delf).

Etap 2. – Zwoleń – Szydłowiec, 161.9km:

1. Sebastian Forke (Ger) Team Nutrixxion – Sparkasse 4:10:27
2. Henning Bommel (Ger) LKT-Team-Brandenburg
3. Krzysztof Jeżowski (Pol) CCC Polsat Polkowice

27. Tomasz Lisowicz
33. Tomasz Smoleń
48. Jarosław Rębiewski
54. Tomasz Kiendyś
77. Tomasz Marczyński
85. Łukasz Bodnar
88. Bartłomiej Matysiak

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

1. Sebastian Forke (Ger) Team Nutrixxion – Sparkasse 4:01:36
2. Henning Bommel (Ger) LKT-Team-Brandenburg 00:08
3. Tomasz Lisowicz (Pol) CCC Polsat Polkowice 00:09

6. Krzysztof Jeżowski 00:16