Jonas Vangenechten zwycięzcą wyscigu Grand Prix Pino Cerami

Zwycięzcą belgijskiej jednodniówki, Grand Prix Pino Cerami, został zawodnik ekipy Lotto-Belisol, Jonas Vangenechten. Kolarze CCC Polsat Polkowice ukończyli wyścig na dalszych pozycjach.

Długość trasy tegorocznej, 47 edycji wyścigu Grand Prix Pino Cerami wynosiła 205 kilometrów i w większości prowadziła po stosunkowo płaskim terenie. Jedynymi trudnościami z jakimi zetknęli się kolarze to dwie górskie premie usytuowane w połowie długości trasy i 300 metrowy brukowany podjazd znajdujący się na rundach w pobliżu mety wyścigu we Frameries.

Rywalizacja kolarzy na trasie wyścigu miała bardzo dynamiczny przebieg. Zaraz po starcie z peletonu odjechał trójka kolarzy i mimo uzyskania przez nich dość sporej przewagi, peleton ciągle kontrolował przebieg wyścigu. Wraz ze zbliżaniem się peletonu do mety wyścigu w peletonie dochodziło wielokrotnie do zmian na prowadzeniu w czym dość skutecznie pomógł krótki odcinek brukowany. Właśnie na nim dochodziło do prób ataków i odjazdów. Peleton się mocno naciągał by w ostateczności znowu połączyć w jedna dużą grupę. Na ostatniej rundzie, na 2 kilometry do mety zaatakował Florian Vachon z ekipy Bretagne- Séché Environnement ale niestety nie zdołał dojechać samotnie do mety.

Najszybszym kolarzem okazał się Jonas Vangenechten (Lotto – Belisol), który jako pierwszy minął linię mety i został zwycięzcą wyścigu. Jako drugi linię mety przejechał Romain Feillu (Vacansoleil – DCM), zaś trzecie miejsce zajął Andris Smirnovs (Doltcini Flanders).

Kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice minęli linie mety na dalszych pozycjach.