Josef Cerny liderem Giro del Trentino

Po zakończonej drużynowej jeździe na czas liderem wyścigu Giro del Trentino został Josef Cerny.

Podczas drużynowej jazdy na czas ekipa CCC Polsat Polkowice zajęło 12. miejsce, co pozwoliło Cernemu objąć prowadzenie w wyścigu. Nasze ekipa prowadzi również w klasyfikacji drużynowej.

Trzech pierwszych zawodników w klasyfikacji generalnej dzieliło przed drużynową cza sówką zaledwie kilka sekund. Nasi zawodnicy przystąpili bardzo zmotywowani do tego, aby odebrać Francuzowi Bouet z AG2R koszulkę lidera.

Etap trwał zaledwie kilkanaście minut, ale był niezwykle wyczerpujący, a średnie prędkość przekroczyła 55 km/h.

Wygrał Team Sky, ale najważniejsze, że nasz zespół pokonał ekipę AG2R i Colombia, dzięki czemu Josef Cerny zdobył koszulkę lidera, prowadzi w klasyfikacji młodzieżowej, a CCC Polsat Polkowice przewodzi w klasyfikacji drużynowej.

Jutro drugi etap 37. edycji Trentino – górski odcinek z austriackiego Sillian na stronę włoską do Vetriolo Terme (225 km).