Josef Cerny mistrzem Czech w jeździe na czas (kat.U23)

Josef Cerny (CCC Polsat Polkowice) został mistrzem Czech w jeździe indywidualnej na czas w kategorii U23.

W ramach rozgrywanych krajowych mistrzostw w kolarstwie szosowym, zagraniczni kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice wzięli udział w wyścigach w swoich krajach. Najmłodszy kolarz ekipy CCC, Czech Josef Cerny wystartował w jeździe indywidualnej na czas w kategorii U23.

Na starcie czasówki w Nowej Dubnicy stanęło 25 kolarzy, którzy musieli zmierzyć się z dystansem, bardzo trudnej, pagórkowatej trasy, której długość wynosiła tak samo jak w Polsce, 40 kilometrów.

Najszybciej trasę jazdy na czas pokonał Josef Cerny, uzyskując bardzo dobry wynik, 53:08:95. O 20 sekund wyprzedził Josefa Hoska (Baukchnet-Author) i o 45 sek. Petra Vakoca (Etixx-Ihned). Trasę czasówki przejechał ze średnia prędkością 46,28 km/h.

Wyniki jazdy indywidualnej na czas w kat. U23 (Czech)