Aktualności

Josef Cerny wiceliderem Giro del Trentino!

Josef Cerny zajął drugie miejsce podczas pierwszego etapu Giro del Trentino. Naszego zawodnika na finiszu pokonał jedynie Francuz Maxime Bouet z AG2R La Mondiale. Cerny założył koszulkę najlepszego młodzieżowca.

Pierwszy etap potoczył się wyśmienicie dla naszej ekipy. W odjeździe, który liczył ośmiu kolarzy był Josef Cerny, który zgodnie z założeniami dyrektora sportowego Piotra Wadeckiego, miał pilnować tego typu odjazdów.

Peleton nie był skory do pogoni, a przewaga uciekinierów szybko rosła. Próbę gonienia podejmowały ekipy włoskie Vini Fantini oraz Lampre, ale po krótkich pogoniach rezygnowali. Również zawodnicy Sky, nie chcieli rzucić wszystkich sił w pogoń, co spowodowało, że u podnóża jedynego tego dnia podjazdu peleton tracił 8 minut.

W ucieczce było kilku świetnych górali, którzy nie zwalniali tempa. Świetnie trzymał się z nimi Cerny, który jest najmłodszym zawodnikiem tego wyścigu. W połowie 5-kilometrowego podjazdu do ataku ruszył Michael Rodriguez (Colombia). Wenezuelczyk zyskał kilka sekund przewagi i ruszył za nim Bouet. Za Francuzem podążył Cerny i ta dwójka szybko dojechała do prowadzącego Rodrigueza i powiększyła przewagę nad pozostałymi zawodnikami.

Na zjeździe, świetnie czujący się Cerny zaczął odjeżdżać rywalom, którzy zlikwidowali jego odjazd zaledwie na 3 kilometry do mety. Na finiszowych metrach Cerny ponownie próbował zaskoczył rywali, ruszając z 300 metrów, ale doświadczony Bouet przyczaił sięga jego plecami i na kresce wystawił koło naszemu zawodnikowi.

Cerny został liderem klasyfikacji młodzieżowej i ma tylko 2 sekundy starty w klasyfikacji generalnej do Bouet. Popołudniu jazda drużynowa na czas, która może zmienić tę sytuację.

Jestem bardzo zadowolony z tego jak pojechał Cerny. Gdy twój zawodnik przyjeżdża na drugiej pozycji, pozostaje jednak niedosyt. Nie mamy jednak na co narzekać i czekamy na to co przyniesie jazda drużynowa na czas – powiedział Piotr Wadecki.

Czułem się dzisiaj dobrze, pod górę jechało mi się dość swobodnie, gdyż był to podjazd, który mi pasował. Jechaliśmy równo, nie było wielu skoków, a nachylenie było na całej długości podobnie. Na zjeździe chciałem coś zrobić, ale przewaga była za mała. Zaatakowałem na finiszu dość wcześnie i niestety nie udało się wygrać. Pomimo tego jestem bardzo zadowolony – dodał Josef Cerny.


Podium zwycięzców 1.etapu wyscigu Giro del Trentino.

 

Wyniki 1.etapu, Linz -Linz

1. Maxime Bouet (Ag2r La Mondiale) 2:48:59

2. Josef Cerny (CCC Polsat Polkowice)

3. Michael Rodriguez (Team Colombia)

43. Mateusz Taciak 6:51

54. Łukasz Owsian

56. Davide Rebellin

96. Adrian Honkisz 7:29

104. Jacek Morajko 7:51

113. Marek Rutkiewicz 9:39

130. Bartłomiej Matysiak 11:12

 

z Linzu (info+foto) Cyryl Szweda